خانه » اکسس پوینت گرنداستریم

نمایش 1–18 از 25 نتیجه

نمایش 45

اکسس پوینت گرنداستریم، در دنیای شبکه های کامپیوتری دستگاه های مختلفی برای برقراری ارتباط وجود دارد این دستگاه ها اطلاعات را از طریق کابل های مسی و یا حتی از طریق امواجی که در سرتاسر دنیا وجود دارد جابجا می کنند. یکی از این دستگاه ها اکسس پوینت است. اکسس پوینت در معنای فارسی یک نقطه دسترسی است که به اختصار WAP یا AP نامیده می شود.

اکسس پوینت گرنداستریم و کاربرد آن

اکسس پوینت گرنداستریم، این تجهیزات مهم در شبکه های کامپیوتری عملکردی شبیه به سوئیچ شبکه های کابلی به یک شبکه بی سیم دارد که به شما امکان می دهد چندین سیستم کامپیوتری را از طریق شبکه های بی سیم به یکدیگر متصل کنید. همه شما از اکسس پوینت ها در خانه های خود استفاده می کنید، اما دقیقا نمی دانید کجا هستند و چه می کنند. جالب است بدانید دستگاهی که به عنوان مودم می شناسید در کنار آن یک آنتن دارد که در واقع یک اکسس پوینت است.

این قطعات از نقاط دسترسی خانگی محسوب می شوند که به راحتی در محیط های داخلی و کوچک قابل استفاده هستند. انواع اکسس پوینت ها به گونه ای طراحی شده اند که 60 اتصال همزمان را فراهم کنند. کاربران با نصب این تجهیزات مهم می توانند به راحتی از اتاقی به اتاق دیگر نقل مکان کرده و بدون وقفه از اینترنت خود نهایت استفاده را ببرند. یافتن مکان مناسب برای نصب اکسس پوینت نیازمند طراحی دقیق و کاملی است که بتواند نویز ایجاد شده را کاهش داده و از توان فرکانس بالا بهره مند شود.

اکسس پوینت به دلیل قابلیت ها و ویژگی هایی که دارد معمولا در ادارات و ساختمان های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. این تجهیزات به روتر یا سوئیچ یا هاب سیمی متصل می شود و سیگنال های وای فای را در ناحیه مورد نظر برای استفاده کاربران ارائه می دهد. به عنوان مثال اگر قصد استفاده از وای فای و اینترنت پرسرعت را در قسمت پذیرش شرکت دارید، نیازی به قرار دادن روتر ندارید و کافی است یک اکسس پوینت بر روی میز پذیرش و اترنت نصب کنید. کابل را از پشت به اتاق سرورببرید.

به این ترتیب اتصال بی سیم برای نقطه دسترسی بهترین گزینه است که سیگنال سیمی را به سیگنال بی سیم منتقل می کند. از آنجایی که برخی از مودم ها دارای قابلیت بی سیم هستند، به راحتی می توان آنها را به نقاط دسترسی تبدیل کرد. این دستگاه ها در منازل نیز به صورت روترهای بی سیم متصل به مودم های کابلی هستند. در مکان های بزرگ، چندین اکسس پوینت در منطقه استفاده می شود تا کارکنان هر بخش بتوانند به طور بهینه از سیستم شبکه مرکزی گسترده استفاده کنند.

شرکت گرنداستریم

اکسس پوینت گرند استریم، شرکت گرند استریم شبکه یکی از مطرح ترین شرکت ها در زمینه ارتباطات در سراسر جهان است. این شرکت فعالیت خود را از سال 1381 آغاز کرد و به گفته خودش توانسته است با استفاده از راهکارها و محصولات SIP خود، دنیا را از سر تا سر به هم متصل کند. در این مدت به دلیل کیفیت خوب محصولات و قیمت مناسب و رقابتی آنها توانست جایگاه بسیار خوبی در بین رقبای خود پیدا کند. مخصوصاً در ایران به دلیل سازگاری بالا، راه اندازی آسان، کیفیت خوب و تنوع بی نظیر تلفن های IP، خیلی سریع محبوب شده است.

گرند استریم با ارائه محصولات متنوع و نسبتاً کامل در منطقه ویپ به ادغام همه این تجهیزات کمک کرده است. به این ترتیب در یک اداره یا شرکت، از پنل درب ورودی تا سیستم های امنیتی و دوربین های مداربسته، کارمندان، مدیریت و تلفن های تصویری گرفته تا مرکز تماس به عنوان قلب تپنده و شاهراه ارتباط با مشتری، اکسس پوینت و گیت وی، می توانید از بین محصولات گرنداستریم انتخاب و استفاده کنید.

به این ترتیب از هماهنگی و یکپارچگی تمامی این محصولات می توانید حداکثر کارایی و کنترل را داشته باشید ضمن اینکه گرند استریم کارایی و کیفیت آنها را تضمین کرده است. محصولات گرند استریم هزینه ارتباط را کاهش می دهند، امنیت ارتباطات شما را افزایش می دهند و کارایی آن را بهبود می بخشند. محصولات این شرکت مبتنی بر SIP بوده و همراه با ویژگی های بی بدیل، انعطاف پذیری و قیمت بسیار مناسب، همکاری بسیار منظم و مناسبی را در سرتاسر کسب و کار شما ایجاد خواهند کرد.

اکسس پوینت گرنداستریم و کلام پایانی

اکسس پوینت گرند استریم، انواع اکسس پوینت ها از مهم ترین تجهیزاتی هستند که نمی توان آنها را نادیده گرفت. این تجهیزات مهم به شدت به امواج و نویز حساس است و به راحتی می تواند آن را کاهش دهد. اکسس پوینت ها از پرکاربردترین تجهیزاتی هستند که به راحتی نصب می شوند و در ازای آن می توانید استفاده بی نظیری از شبکه داشته باشید.

در محیط های شلوغ بهتر است از این محصول در مدل های بالاتر استفاده شود تا بتواند پاسخگوی نیاز کاربر باشد. تنظیمات نقطه دسترسی آسان و ساده هستند. برای ساختمان های اداری، دفاتر چند طبقه و شعب شرکت های بزرگ که میخواهند حجم زیادی از اطلاعات را در کوتاه ترین زمان به شکل بیسیم بین کاربران به اشتراک بگذارند، ایده آل است.

اکسس پوینت با ویژگی های استاندارد خود می تواند از Captive Portal و Access Control List – ACL پشتیبانی کند. در نتیجه، می توانید دسترسی مهمان را بدون تداخل با امنیت شبکه محدود کنید. مجموعه فروشگاه ایمن ارتباط یک مجموعه قابل اعتماد برای خرید انواع اکسس پوینت ها محسوب می شود، مفتخریم که این مجموعه را به عنوان مجموعه ای فعال در زمینه تامین و فروش انواع تجهیزات شبکه معرفی کنیم.

سوالات متداول

1. آیا نقطه دسترسی بی سیم همان روتر بی سیم است؟

خیر، یک روتر می تواند یک اکسس پوینت باشد، اما یک اکسس پوینت نمی تواند یک روتر باشد. یک روتر می‌تواند دسترسی WiFi را فراهم کند و دارای یک سوئیچ اترنت داخلی است، در حالی که یک نقطه دسترسی باید به یک شبکه اترنت سیمی برای دستگاه‌های WiFi متصل باشد.

2. آیا می توان از یک اکسس پوینت برای افزایش برد شبکه بی سیم موجود استفاده کرد؟
بله، یک نقطه دسترسی را می توان برای گسترش دامنه یک شبکه بی سیم موجود استفاده کرد. با قرار دادن یک اکسس پوینت در مکانی که سیگنال بی سیم ضعیف است، نقطه دسترسی می تواند سیگنال قوی تری برای اتصال دستگاه ها ارائه دهد. این می تواند به بهبود پوشش شبکه بی سیم و قابلیت اطمینان کمک کند.

3. چگونه نقطه دسترسی ایده آل را انتخاب کنیم؟

نیازهای خود را ارزیابی کنید، انجام تجزیه و تحلیل فرکانس، بررسی استانداردهای بی سیم، تعیین ویژگی های مورد نیاز، ارزیابی پوشش و ظرفیت.

4. چرا مدیریت متمرکز برای Access Point مهم است؟
مدیریت متمرکز مدیریت شبکه را با امکان نظارت و کنترل کارآمد نقطه دسترسی ساده می کند و عملکرد و امنیت کلی شبکه را افزایش می دهد.