معرفی اکسس پوینت

اکسس پوینت به معنای نقطه دسترسی است و به AP یا WAP نیز معروف است. در واقع accesspoint به تجهیزاتی اطلاق می شود که دستگاه های مختلف را در شبکه های بی سیم و وایرلس به شبکه LAN متصل می کند. نقطه دسترسی مانند یک سوئیچ شبکه سیمی در حالت بی سیم است. با اکسس پوینت، سیستم های کامپیوتری بیشتری از طریق شبکه های بی سیم به یکدیگر متصل خواهند شد. با کمک اکسس پوینتها می توانید همزمان تا 60 اتصال برقرار کنید. مزیت اصلی استفاده از accesspoint، کاهش هزینه کابل کشی کابل شبکه و تجهیزات مرتبط با راه اندازی شبکه و تجهیزات شبکه است. با اکسس پوینت می توانید در سریع ترین زمان یک شبکه راه اندازی کنید، علاوه بر این محصول برای اینترنت خانگی و شرکتی مناسب است.

اکسس پوینت با اتصال به شبکه اصلی اطلاعات را به صورت بی سیم در قسمت پشتیبانی خود ارسال می کند، اما تمامی دستگاه هایی که در محدوده مورد نظر مجهز به وای فای هستند می توانند بدون کابل به شبکه ارائه شده توسط اکسس پوینت متصل شوند. متصل معمولاً اکسس پوینت به 2 طریق به شبکه اصلی متصل خواهد شد. در روش اول با کابل متصل می شود که بیشترین استفاده را دارد و روش دوم بی سیم است که در این صورت اکسس پوینت وظیفه دریافت و ارسال امواج را بر عهده خواهد داشت.

اکسس پوینت ها به این گونه نصب میشوند که: ابتدا یک سر کابل شبکه اترنت را به پورت مربوط به روتر یا مودم و سر دیگر آنرا به پورت WAN یا Internet اکسس پوینت بیسیم وصل کنید. حال با یک کابل اترنت اکسس پوینت بیسیم را به سیستم متصل نمایید و بعد یک طرف کابل را به پورت LAN اکسس پوینت و سر دیگر آنرا به پورت اترنت سیستم متصل کنید و مودم را روشن کرده و منتظر بمانید و در انتها آداپتور اکسس پوینت بیسیم را به برق متصل کرده و صبر کنید تا سیستمتان روشن شود.

انواع اکسس پوینت

اکسس پوینت در انواع مختلفی تولید میشود که میتوان آن را به موارد ذیل تقسیم کرد: اکسس پوینت تجاری، که از این اکسس پوینتهای تجاری یا اینترپرایزی معمولا برای بخشهایی که کاربران زیادی دارند همانند شرکتها و سازمانهای بزرگ استفاده میشود. اکسس پوینت پنلی: که با نام دیواری یا سقفی نیز شناخته میشوند قابلیت نصب در داخل دیوار را داشته و نرخ انتقال آنها از Mbps 150 تا Mbps 300 میباشد و همانطور که از نام اکسس پوینتهای سقفی مشخص است آنها را بر روی سقف یا دیوار نصب کرده و در انواع مختلفی به صورت تک یا دو فرکانس موجود میباشد و در واقع اکسس پوینتهای سقفی در مقایسه با دیواری فرکانسهای بالاتری دارند و از AP پنلی میتوان در منازل، شرکتها و محیطهای اداری استفاده کرد.

اکسس پوینت کنترلی:  اکسس پوینتهای کنترلی یا مستقل کنترلر بیسیم مخصوص خود را داشته و معمولا در شبکه ها و خانه های کوچک استفاده میشود. از جمله ویژگیهای این مدل اکسس پوینت میتوان به رمزگذاری، آپدیت، تنظیمات امنیتی و مدیریت متمرکز اشاره کرد اکسس پوینتهای Stand Alone قابلیت احراز هویت با MAC Address و Authentication  را دارند. اکسس پوینت یک فرکانس و دو فرکانس: اکسس پوینتهای Single-frequency و Dual-frequency دسته بندی دیگری از اکسس پوینتها میباشند که اکسس پوینتهای تک فرکانس بعنوان اکسس پوینتهای وایفای نیز شناخته شده و از G 2.4 پشتیبانی کرده و نرخ انتقال آنها بین Mbps 150 تا Mbps 450 میباشد اما AP های دو فرکانسه از G 2.4 و G 5.8 به صورت همزمان پشتیبانی کرده و نرخ انتقال بیشتری نیز دارند.

اکسس پوینت Indoorدستگاه های اکسس پوینت داخلی یا Indoor امواج ضعیفی داشته و برای مصارف خانگی مناسب هستند. از این دستگاه ها معمولا در داخل واحدهای آپارتمانی یا ساختمان استفاده میشودکه معمولا در دستگاه های اکسس پوینت داخلی از دستگاه هایی با نام تقویت کننده امواج نیز استفاده میشود و تقویت کننده امواج در محلهایی به کار میرود که اکسس پوینت توانایی پوشش کامل آن محیط را ندارد. اکسس پوینت oudoorگروه دیگری از اکسس پوینتها بصورت oudoor هستند که از آنها در فضاهای باز استفاده میشود. بدلیل قرارگیری این دسته از اکسس پوینتها در فضای باز باید به گونه ای ساخته شوند که در برابر رطوبت، حرارت و گرد و خاک مقاومت کافی داشته باشند. از جمله اکسس پوینتهای oudoor میتوان به دکلهای مخابراتی اشاره کرد.

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که میتوان از یک اکسس پوینت به جای مودم یا از یک مودم به جای اکسس پوینت استفاده کرد یا خیر؟ در پاسخ باید گفت شما میتوانید از یک مودم به عنوان اکسس پوینت استفاده نمایید اما برعکس این حالت امکانپذیر نخواهد بود. دلیل آن هم تفاوت بین مودم و اکسس پوینت و نداشتن تجهیزات مودم در AP ها میباشد. برای تبدیل مودم به اکسس پوینت میتوانید طبق مراحل عنوان شده در مقاله های مربوط پیش بروید. شرکت ایمن ارتباط به شما عزیزان این اطمینان را می دهد که بتوانید با بهترین قیمت اکسس پوینت های مورد نیاز را خریداری نموده و استفاده نمایید.

نمایش 1–18 از 115 نتیجه

اکسس پوینت گرنداستریم مدل GWN7605

3,328,600تومان

اکسس پوینت گرنداستریم GWN7630LR

6,350,000تومان

اکسس پوینت گرنداستریم مدل GWN7615

4,350,000تومان

اکسس پوینت گرنداستریم GWN7664

9,296,200تومان

اکسس پوینت گرنداستریم GWN7624

4,543,100تومان

روتر اکسس پوینت گرنداستریم GWN7052

4,100,000تومان

اکسس پوینت گرنداستریم مدل GWN7660LR

7,571,900تومان

اکسس پوینت گرنداستریم مدل GWN7605LR

6,663,300تومان

اکسس پوینت گرنداستریم GWN7630

5,450,000تومان

اکسس پوینت گرنداستریم مدل GWN7660

5,427,800تومان

روتر اکسس پوینت گرنداستریم GWN 7062

6,562,300تومان

اکسس پوینت Unifi مدل AP_AC_LR

8,650,000تومان

اکسس پوینت گرنداستریم GWN7625

4,870,000تومان

اکسس پوینت Unifi مدل AP-AC-Pro

8,750,000تومان

اکسس پوینت Unifi مدل AC HD

اکسس پوینت Unifi مدل FlexHD

اکسس پوینت UniFi مدل UAP-AC-Mesh

اکسس پوینت Unifi مدل UAP-LR