خانه » اکسس پوینت

نمایش 1–18 از 169 نتیجه

نمایش 45

اکسس پوینت، اکسس پوینت در معنای فارسی یک نقطه دسترسی است که به اختصار WAP یا AP نامیده می شود. این تجهیزات مهم در شبکه های کامپیوتری عملکردی شبیه به سوئیچ شبکه های کابلی به یک شبکه بی سیم دارد که به شما امکان می دهد چندین سیستم کامپیوتری را از طریق شبکه های بی سیم به یکدیگر متصل کنید.

معرفی اکسس پوینت و کاربرد آن

اکسس پوینت، همه شما از اکسس پوینت ها در خانه های خود استفاده می کنید، اما دقیقا نمی دانید کجا هستند و چه می کنند. جالب است بدانید دستگاهی که به عنوان مودم می شناسید در کنار آن یک آنتن دارد که در واقع یک اکسس پوینت است. این قطعات از نقاط دسترسی خانگی محسوب می شوند که به راحتی در محیط های داخلی و کوچک قابل استفاده هستند.

انواع اکسس پوینت ها به گونه ای طراحی شده اند که 60 اتصال همزمان را فراهم کنند. کاربران با نصب این تجهیزات مهم می توانند به راحتی از اتاقی به اتاق دیگر نقل مکان کرده و بدون وقفه از اینترنت خود نهایت استفاده را ببرند. یافتن مکان مناسب برای نصب اکسس پوینت نیازمند طراحی دقیق و کاملی است که بتواند نویز ایجاد شده را کاهش داده و از توان فرکانس بالا بهره مند شود.

با تهیه و نصب اکسس پوینت در مجموعه خود می توانید دامنه اتصالات شرکت خود را افزایش دهید. در این شرایط کارمندان می توانند به راحتی در محل کار یا شرکت بدون قطع شدن از شبکه حرکت کنند. با انتقال مکان هر یک از کارکنان در محیط شبکه، دستگاه آنها را از یک نقطه دسترسی به نقطه دیگر منتقل می کند و در نتیجه از قطع شدن آن جلوگیری می کند. جالب است که کاربران متوجه این سوئیچ نمی شوند و فکر می کنند که اتصال به مودم هم همینطور است.

اکسس پوینت به دلیل قابلیت ها و ویژگی هایی که دارد معمولا در ادارات و ساختمان های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. این تجهیزات به روتر یا سوئیچ یا هاب سیمی متصل می شود و سیگنال های وای فای را در ناحیه مورد نظر برای استفاده کاربران ارائه می دهد. به عنوان مثال اگر قصد استفاده از وای فای و اینترنت پرسرعت را در قسمت پذیرش شرکت دارید، نیازی به قرار دادن روتر ندارید و کافی است یک اکسس پوینت بر روی میز پذیرش نصب کنید و کابل اترنت را از پشت به اتاق سرور انتقال دهید.

انواع اکسس پوینت و مزایای استفاده ازآن

اکسس پوینت، اکسس پوینت در انواع مختلفی تولید میشود در واقع نقاط دسترسی در انواع داخلی و خارجی وجود دارد که برای ایجاد شبکه های محلی و شهری به صورت بی سیم استفاده می شود. به این ترتیب از نوع اکسس پوینت داخلی در داخل ساختمان های مسکونی، مجتمع ها و سازمان ها و سایر محیط های این چنینی استفاده می کنند. به طور کلی، نقاط دسترسی داخلی به صورت محدود برای ایجاد شبکه های بی سیم در داخل ساختمان با توجه به تعداد رایانه ها و دستگاه های دیجیتال نصب می شوند.

دسته دیگر نوع خارجی اکسس پوینت است که سخت افزاری عالی و پرکاربرد محسوب می شود. به این ترتیب نقش مهمی در ایجاد شبکه های بی سیم بزرگ در محیط های باز دارد. این سخت افزار به راحتی قادر به مقاومت در برابر شرایط محیطی مانند دکل های اپراتورهای تلفن همراه واقع در خارج است. به همین دلیل است که آنها به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. برندهای زیادی در زمینه تولید اکسس پوینت های مختلف فعالیت دارند که در زمان خرید می توانید بهترین آنها را انتخاب کنید.

این تجهیزات شبکه مهم استحکام و مقاومت بالایی دارد. به این ترتیب می توانید برای مدت طولانی از آنها استفاده کنید. از جمله مزایای اصلی استفاده از انواع مختلف اکسس پوینت ها می توان به این موارد اشاره کرد: با استفاده از قابلیت گروه بندی می توانید نوع نقاط دسترسی را انتخاب کنید. برای هر یک از این دستگاه ها می توانیم 60 دستگاه را همزمان به شبکه متصل کنیم. حتی می توانیم تعداد این شبکه ها را افزایش دهیم تا مردم بتوانند به راحتی به شبکه متصل شوند.

نقطه دسترسی را می توان به هر جایی که کابل اترنت وجود دارد متصل کرد. مدل های زیادی از این دستگاه وارد بازار شده است که یکی از جدیدترین آنها قدرت از طریق اترنت پلاس است که PoE+ نام دارد. این ترکیب شامل اترنت و کابل برق است که نیازی به اتصال به کابل برق جداگانه نیست.
اکسس پوینت می تواند طبق ویژگی های استانداردی که استفاده می کند، پورتال محصور و لیست کنترل دسترسی را پشتیبانی کند. به این ترتیب، می تواند دسترسی مهمان را بدون تداخل با امنیت شبکه محدود کند.

کلام پایانی

اکسس پوینت، در دنیای شبکه های کامپیوتری دستگاه های مختلفی برای برقراری ارتباط وجود دارد. این دستگاه ها اطلاعات را از طریق کابل های مسی و یا حتی از طریق امواجی که در سراسر جهان وجود دارد، جابه جا می کنند. یکی از این دستگاه ها اکسس پوینت است. این دستگاه عملکردی مشابه سوئیچ شبکه دارد با تفاوت اینکه سوئیچ با کابل ارتباط برقرار می کند و این دستگاه به صورت بی سیم همین کار را انجام می دهد.

انواع اکسس پوینت ها از مهم ترین تجهیزاتی هستند که نمی توان آنها را نادیده گرفت. این تجهیزات مهم به شدت به امواج و صداها حساس هستند و به راحتی می توانند آنها را کاهش دهند. اکسس پوینت ها جزو پرکاربردترین تجهیزاتی هستند که به راحتی نصب می شوند و در ازای آن می توانید استفاده بی نظیری از شبکه داشته باشید. در محیط های شلوغ بهتر است از این محصول در مدل های بالاتر یا تعداد بیشتر استفاده شود تا بتواند پاسخگوی نیاز کاربر باشد.

تنظیمات نقطه دسترسی آسان و ساده هستند. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که میتوان از یک اکسس پوینت به جای مودم یا از یک مودم به جای اکسس پوینت استفاده کرد یا خیر؟ در پاسخ باید گفت شما میتوانید از یک مودم به عنوان اکسس پوینت استفاده نمایید اما برعکس این حالت امکانپذیر نخواهد بود. دلیل آن هم تفاوت بین مودم و اکسس پوینت و نداشتن تجهیزات مودم در AP ها میباشد. همراهان گرامی شما می توانید برای مشاهده و خرید انواع اکسس پوینت و تجهیزات شبکه به درگاه اینرنتی ایمن ارتباط مراجعه نمایید.

سوالات متداول

1. چند نوع اکسس پوینت وجود دارد؟
اکسس پوینت مستقل، روترهای بی سیم با اکسس پوینت داخلی، اکسس پوینت در فضای باز، اکسس پوینت سقف، اکسس پوینت دیوار، سیستم های مبتنی بر شبکه مش.

2. نکته مهم در استفاده از دستگاه اکسس پوینت چیست؟
همه برندهای اکسس پوینت مورد استفاده در یک شبکه باید از یک برند باشند تا تنظیمات و رومینگ آنها بهتر انجام شود.

3. چگونه نقطه دسترسی ایده آل را انتخاب کنیم؟

نیازهای خود را ارزیابی کنید، انجام تجزیه و تحلیل فرکانس، بررسی استانداردهای بی سیم، تعیین ویژگی های مورد نیاز، ارزیابی پوشش و ظرفیت.

4. تفاوت بین اکسس پوینت و روتر بی سیم چیست؟
اکسس پوینت وسیله ای است که به دستگاه های بی سیم اجازه می دهد به یک شبکه سیمی متصل شوند، در حالی که یک روتر بی سیم عملکرد خود و یک نقطه دسترسی را در یک دستگاه واحد ترکیب می کند. اگرچه هر دو دستگاه اتصال بی سیم را ارائه می دهند، یک روتر بی سیم برای اتصال مستقیم به اینترنت طراحی شده است، در حالی که یک نقطه دسترسی برای اتصال به یک شبکه سیمی طراحی شده است.