خانه » دکت گرنداستریم

در حال نمایش 15 نتیجه

نمایش 45

دکت گرنداستریم، امروزه یکی از پرکاربردترین وسایل ارتباطی تلفن است. در محیط های اداری معمولا از تلفن های رومیزی برای ارتباط استفاده می شود. سیستم دکت در واقع استانداردی است که برای انواع سیستم های قرار داده شده بر روی تلفن های بی سیم استفاده می شود. این سیستم شامل یک یا چند گوشی و چند دستگاه اساسی است. دستگاه پایه با استفاده از کابل شبکه به شبکه شهری یا مرکز تلفن متصل می شود و با ارسال امواج رادیویی به سیستم موجود در گوشی، ارتباط صوتی را فراهم می کند.

مزایا و کاربرد تلفن دکت

دکت گرنداستریم، امروزه از سیستم دکت در تمامی شرکت های بزرگ برای ارتباط تلفنی برای دسترسی کارکنان و هماهنگی کار در هر شرایطی استفاده می شود. در این سیستم دستگاه مرکزی هر 30 ثانیه یک فرکانس برای کنترل موقعیت و فاصله تلفن دکت ارسال می کند. ایستگاه پایه دکت مسافتی در حدود 50 تا 60 متر را در داخل ساختمان پوشش می دهد، بنابراین در ادارات و سازمان های بزرگ انتظار می رود از ایستگاه های پایه بیشتری استفاده کنیم تا بتوانیم آنتن را در تمام مناطق پوشش دهیم.

عملکرد انتقال پایه های کانال امکان انتقال بی سیم داخلی محدوده از پایه 1 به پایه 2 را ارائه می دهد. استفاده از تکرار کننده های کانال نیز می تواند برد سیستم کانال را افزایش دهد. بدون شک این سیستم تلفنی قابلیت هایی دارد که می تواند خود را در دل طرفداران گوشی های بی سیم جای دهد. اساسا این گوشی دارای یک آنتن سلولی IP است و تحت پروتکل اینترنت کار می کند.

برخی از مزایای کلیدی فناوری دکت: امنیت بالای مکالمات، مصرف بسیار کم، برد بالا (حدود 50 متر در داخل خانه و 300 متر در فضای باز)، کیفیت صدای عالی، امکان استفاده از چندین داک تلفن به طور همزمان، تماس های داخلی رایگان، از چندین آنتن برای گوشی ها استفاده کنید، دامنه فرکانس مجزا. بنابراین می توان از این گوشی ها در سیستم های تجاری و کسب و کارهای مختلف استفاده کرد. مخصوصاً برای مشاغلی که کارمندان پشت میز نمی نشینند و مدام فعالیت می کنند.

مشخصات دکت گرنداستریم

دکت گرنداستریم، گرنداستریم یک برند سر شناس و شناخته شده در حوضه تولید و فروش تجهیزات VoIP است. این برند در ایران روی تجهیزاتی مثل تلفن تحت شبکه و IP، گیت وی های FXS و FXO، و مرکز تلفن های ویپ، بسیار شناخته شده است. تلفن های سنتی که ارتباط خودشان را با خط تلفن یا مرکز سانترال از طریق کابل مسی و سیگنال های آنالوگ، برقرار میکردند.

تلفن های VoIP از کابل شبکه و یا Wifi برای اتصال به شبکه و سرور استفاده میکنند. باید در نظر داشت که شما برای استفاده از تلفن های تحت شبکه نیاز به یک مرکز تلفن IP-PBX و یا یک سرور ویپ دارید. بدون داشتن سرور و یا مرکز تلفن ویپ امکان استفاده از این تلفن ها وجود ندارد. درصورت تهیه خط سیپ شما توسط شبکه به سرور آنها متصل میشوید و عملا نیاز به سرور ویپ ندارید. فقط باید تنظیمات مربوطه را روی تلفن IP خود ست کنید.

منظور ما از تلفن های تحت شبکه در اینجا تلفن های SIP ساپورت هستند پروتکل سیپ یک پروتکل استاندارد میباشد که بین تمام برند های مطرح امکان پشتیبانی وجود دارد. دکت گرنداستریم را میتوان به آسانی در شبکه جابه جا یا منتقل کرد. تلفن های بیسیم IP و تحت شبکه به منظور در دسترس بودن کابران سیار مورد استفاده قرار میگیرد. معمولا این تلفن ها از تکنولوژی دکت برای اتصال به پایه بهره میگیرند. همچنین تلفن های بیسیم تحت شبکه که از طریق Wifi به اکسس پوینت و شبکه متصل میشوند هم امروزه موجود هست.

دکت گرنداستریم و کلام پایانی

دکت گرنداستریم، بیش از 25 سال است که از فناوری دکت استفاده می شود. روز به روز شاهد گسترش این فناوری در اکثر نقاط جهان هستیم. اما گاهی اوقات این فناوری مورد انتقاد برخی از کارشناسان ارتباطات قرار می گیرد. اما واقعیت این است که تکامل استاندارد DECT ادامه دارد. آژانس عمومی شبکه های جهانی نیز اخیراً فرکانس های DECT را تا سال 2025 افزایش داده است. این بدان معناست که استفاده از تلفن های دکت ادامه خواهد یافت و این فناوری متوقف نخواهد شد.

برای اینکه بتوانید از این گوشی های کاربردی و استاندارد استفاده کنید، بهترین انتخاب، گوشی های دکت گرنداستریم است. این گوشی ها هیچ مشکلی مانند نویز در شبکه نخواهند داشت. تلفن های کانالی دارای آنتن دهی با کیفیتی هستند و صداهای محیط را خنثی می کنند. به این ترتیب شما یک ارتباط کاملاً گویا و واضح خواهید داشت.

اگرچه سازندگان تجهیزات زیادی در زمینه ویپ با هم رقابت می‌کنند، اما برند گرنداستریم از مقرون به صرفه‌ترین و باکیفیت‌ترین این فناوری‌ها است شما می توانید از این گوشی ها در فضای کاری خود استفاده کنید و از فناوری VoIP لذت ببرید. همچنین شما همراهان گرامی می توانید برای خرید و مشاهده محصولات ویپ و دکت گرنداستریم به درگاه امن ایمن ارتباط مراجعه نمایید.

سوالات متداول

معنی دکت در تلفن‌های بیسیم چیست؟

کلمه DECT به معنای ارتباطات بیسیم دیجیتالی است. فرکانسی که این فناوری از آن استفاده می‌کند، به میزان 1900 مگاهرتز است. برخی از تلفن‌های پاناسونیک از این فرکانس و ویژگی دکت استفاده می‌کنند.

مزایای استفاده از تلفن DECT چیست؟

برخی از مزیت‌های مهم و اصلی در استفاده از تلفن‌ های دکت عبارتند از: طول بُرد بالا، کیفیت صدای عالی، ایجاد مکالمه‌های داخلی به صورت رایگان، دامنه فرکانس جداگانه، امنیت بالای مکالمه.

ویژگی های تلفن بی سیم که هنگام خرید باید به آنها توجه کنید کدامند؟

برد تلفن بی سیم، حافظه دفترچه تلفن بی سیم، منشی تلفنی بی سیم، پست صوتی تلفن بی سیم، قابل استفاده در زمان قطع برق، فناوری شماره گیری با شناسه، نمایش شماره ی تماس گیرنده، نکاتی است که در هنگام خرید تلفن بیسیم باید به آنها توجه کنیم.