خانه » فن و یونیت فن

در حال نمایش 2 نتیجه

نمایش 45

فن و یونیت فن، تجهیزات شبکه به تنهایی گرمای زیادی تولید می کنند و اگر دمای داخل رک شبکه از دمای استاندارد بیشتر شود باعث هنگ کردن تجهیزات داخل رک و اختلال در عملکرد تجهیزات داخل رک می شود. فن های AC در انواع ساده و بلبرینگ تولید می شوند که تفاوت اصلی آنها در کیفیت ساخت، عمر و سرعت چرخش فن می باشد.

انواع فن و یونیت فن

فن و یونیت فن، فن رک در واقع یکی از لوازم جانبی قفسه های دیواری و ایستاده است که برای خنک نگه داشتن وسایل مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید که افزایش دمای تجهیزات باعث کاهش طول عمر دستگاه می شود و خود تجهیزات نیز به مرور زمان آسیب می بینند. بنابراین توصیه می شود برای خنک نگه داشتن تجهیزات شبکه و افزایش طول عمر دستگاه از فن رک استفاده شود. این موضوع به قدری مهم است که اگر این قطعه از ابتدا روی رک شما نبود، آن را تهیه کرده و جداگانه نصب کنید.

یونیت ارتفاع رک است که با توجه به ارتفاع تجهیزات شبکه طراحی شده است. بنابراین، در بازار مصرف آن تنوع زیادی بین محصولات وجود دارد. یونیت یکی از قوانین اصلی در طراحی رک های شبکه است. این قانون به طراحی کمک می کند تا محصول نهایی علاوه بر کیفیت بالا، کاربردی باشد. یونیت های رک شبکه در محدوده عددی 60 تا 180 متر و یا حتی بیشتر طراحی شده اند تا محصول نهایی توانایی محافظت و نگهداری صدها تجهیزات مختلف را داشته باشد. واحد موجود در رک شبکه ارتفاع دستگاه را تعیین می کند. سازندگان باید شاخص هایی مانند ابعاد تجهیزات الکترونیکی شبکه را در نظر بگیرند.

فن خنک کننده رک معمولاً در دو نوع تولید می شود: 1. فن بوشی (Sleeve Bearing )
فن بوشی ساده‌ترین و رایج‌ترین فن رک در بازار است. این فن طراحی ساده‌ای دارد، اما از ویژگی‌های بسیاری برخوردار است و همین ویژگی‌ها باعث محبوبیت این مدل هستند. بارزترین ویژگی‌های این مدل عبارتند از: سرعت بالا، تولید نویز کم و قیمت پایین میباشد. در فن بوشی از روغن برای روان تر کار کردن و کاهش اصطکاک پره و حرکت سریع استفاده می شود .

2. فن بلبرینگی: فن بلبرینگ نسبت به نوع قبلی مقاومت بیشتری دارد اما تفاوت دیگری نیز دارد و آن تولید صدای بیشتر است. در فن رک ایستاده بلبرینگی یا سایر مدل‌های رک از بلبرینگ‌ها برای نگه داشتن چرخنده استفاده می‌شود و قابلیت نصب روی تمام محورها را دارد. فن های بلبرینگی را می توان در هر محوری نصب کرد و از این لحاظ محدودیتی ندارند. فن بلبرینگی دارای دوام بالایی است اما در دمای بالا، طول عمر این فن ها کاهش می یابد.

نتیجه گیری

فن و یونیت فن، رک یک محفظه فلزی است که برای تجهیزات مختلف مانند سوئیچ شبکه، صوتی تصویری، سینمای خانگی و غیره طراحی شده است. درب این محفظه برای جلوگیری از ورود گرد و غبار، حشرات و همچنین حفظ امنیت بسته است. این مشکل باعث می شود دمای داخل رک بالا برود و به قطعات داخلی آسیب برساند. فن رک وسیله ای است که با استفاده از آن می توان از بروز چنین مشکلی جلوگیری کرد.

یونیت بخشی از رک شبکه را تشکیل می دهد. بنابراین نباید از رسانایی الکتریکی بالایی بهره مند شود تا در حین کار دستگاه باعث برق گرفتگی نشود. اگر سلامت تجهیزات رک برای شما مهم است و به دنبال راهی برای افزایش ماندگاری این تجهیزات هستید، توصیه می شود از فن رک استفاده کنید. این دستگاه دارای انواع و اندازه های مختلفی می باشد که باید بر اساس نیاز خود بهترین مدل را انتخاب کنید. شما عزیزان می توانید با رجوع به وب سایت ایمن ارتباط از خدمات اینترنتی ما بهره ببرید، تا علاوه بر کسب اطلاعات راجع به تجهیزات شبکه انواع رک شبکه را نیز مشاهده و خریداری نمایید.

سوالات متداول

فن رک در کدام قسمت رک نصب می شود؟

در رک مکان هایی (روی سقف و کناره آن) برای نصب فن وجود دارد که می‌توان 1 تا 4 فن را بر روی آن‌ها نصب کرد.

کاربرد یونیت فن چیست؟

از یونیت های فن برای افزودن تعداد بیشتری فن برای خنک‌سازی بهتر فضای رک استفاده می کنند. هر یونیت فن (Fan Housing Unit) دارای 2، 4 یا 6 فن است که با ولتاژ 220 ولت کار می‌کنند.

از انواع متعلقات رک شبکه کدام مهمتر است؟

هر کدام از انواع متعلقات رک به نوبه خودشون کاربردی و حائز اهمیت هستن توصیه می کنیم تمام متعلقات رک رو به صورت کامل نصب کنید.