خانه » nec

در حال نمایش 17 نتیجه

نمایش 45

مشخصات NEC

شرکت ژاپنی NEC از قدیمی‌ترین فعالان صنعت فناوری محسوب می‌شود که برای سال‌های متمادی به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی نیمه‌هادی در جهان شناخته می‌شد.

NEC با نام کامل ژاپنی Nippon Denki Kabushiki-gaisha شرکت ژاپنی با بازار هدف بین‌المللی است که مرکز مدیریت آن در میناتو توکیو قرار داردو این شرکت تا سال‌ها به‌نام نیپون (Nippon Electric Company) شناخته می‌شد، اما از سال ۱۹۸۳ و با برندسازی جدید، به NEC تغییر نام داد.

برند ژاپنی امروز بیشتر با محصولات و راهکاهاری مخصوص بازار تجاری شناخته می‌شود و محصولات خود را به مشتریان سازمانی و دولت‌ها می‌فروشد. البته در دهه‌های پایانی قرن بیستم از فعالان جدی بازار مصرف‌کننده در صنعت الکترونیک بود و حتی زمانی به‌عنوان بزرگ‌‌ترین تولیدکننده‌ی کامپیوتر در ژاپن و جزو بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های جهان شناخته می‌شد.

کسب‌وکار تولید آن همیشه در فهرست برترین‌های جهان قرار داشت. آن‌ها از سال ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۲ در صدر فهرست بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های صنعت بودند. در سال ۱۹۹۵ رتبه‌ی آن مجموعه به جایگاه دوم رسید و با ورود به قرن ۲۱، کاهش رتبه ادامه یافت.

درواقع مانند بسیاری از شرکت‌های بزرگ ژاپنی صنعت الکترونیک، با ورود به قرن ۲۱ با چالش‌های کاهش ابعاد بازار روبه‌رو شد. به‌هرحال آن‌ها در سال ۲۰۰۶ تنها عضو ۱۰ شرکت برتر بودند. کسب‌وکار آن نیز اکنون به‌صورت دو شرکت مجزا به‌نام‌های Renesas Electronics و Elpida Memory فعالیت می‌کند.

سولات متداول

1. برند NEC در ایران چه جایگاهی دارد؟ آیا می تواند سهم زیادی از بازار ایران داشته باشد؟

خیر متاسفانه نتوانست سهم زیادی از بازار ویدئو پروژکتور در ایران را به خود اختصاص دهد.

2. برند NEC شما برای کدام کشور است؟

در واقع NEC یک شرکت ژاپنی است که کارخانه های تولید ابزار آن در چین واقع شده اند.

3. شرایط گارانتی دستگاه های شما چیست؟

24 ماه گارانتی تعمیر قطعات الکترونیکی مانند سوئیچ و ارسال قطعات به تمام نقاط کشور…

4. سطح کیفی محصولات NEC در چه حدی است؟

این شرکت محصولات حرفه ای با سطح کیفی بالا تولید می کند که طول عمر بالایی دارند تا رضایت هر چه بیشتر مشتریان خود را جلب کند.

5. چرا قطعات این شرکت گران است؟

تامین کنندگان قطعات در بازار ایران قطعات مصرفی کالاهای موجود در بازار را از کارخانه های قطعه سازی نسبتا بی کیفیت تهیه می کردند تا با قیمت کمتر و مناسب تری به دست مصرف کننده برسانند و توجهی به کارایی و کیفیت نداشتند. بنابراین شرکت NEC فقط قطعات خود را از شرکت سازنده ابزار خود تهیه می کند و از هیچ شرکتی که قطعات مختلف را تولید می کند قطعات وارد نمی کند.