مقالات

گوشی تلفن voip

گوشی تلفن voip

گوشی تلفن voip، اگر شما نگران راه حل های موثر و مقرون به صرفه برای ارتباطات از راه دور برای شرکت خود هستید، احتمالاً اطلاع دارید که سیستم های تلفن ویپ بهترین انتخاب در جامعه اینترنت محور امروز است. هر کس در نگاه اول می تواند بگوید، به نظر می رسد گوشی تلفن voip بسیاری از نیازهای ارتباطی اصلی شرکت ها را از سیستم های تلفن پاسخ میدهد. امکان انتقال صدا از طریق اینترنت (VoIP) علاوه بر امکانات ویژه ای که فناوری جدید SIP برای تجهیزات جدید VoIP از جمله انتقال اطلاعات چندرسانه ای (تصاویر و ویدئو) در مکالمات فراهم می کند، باعث شده بسیاری از ارائه دهندگان تلفن ثابت از تلفن IP  یا تلفن های VoIP استفاده کنید.

مزایای استفاده از گوشی تلفن ویپ

گوشی تلفن voip، تلفن اینترنتی که به اختصار VoIP نامیده می شود، فناوری است که به وسیله آن می توان پیام های صوتی را از طریق شبکه های پروتکل اینترنت (IP) مانند اینترنت مخابره کرد. این فناوری مانند یک سرویس تلفنی عمل می کند که به جای سرویس تلفن سنتی از اینترنت استفاده می کند. صدا از طریق اینترنت (VOIP) در مقایسه با بسیاری از شرکت های تلفن، نرخ های پایین تری را ارائه می دهد. یک اتصال پهن باند با کیفیت خوب می تواند پیش نیاز اجرای روان سرویس باشد. همچنین با توجه به کاهش زیرساخت های مورد نیاز برای برقراری تماس تلفنی با فناوری voip و تلفن تحت شبکه، تماس های صوتی را می توان با هزینه بسیار پایینی ارائه کرد.

امروزه بسیاری از ویژگی های جدید و خدمات مفید برای مشاغل کوچک و متوسط ​​موجود است که قبلاً برای بودجه های کوچک و متوسط ​​قابل دسترس نبود. این ویژگی ها شامل پست صوتی به ایمیل، ضبط تماس، پیام های فوری، تماس بین المللی، پخش موسیقی در حالت تعلیق و هدایت تماس است. از بین انواع گوشی تلفن voip میتوان مدل های متفاوت تلفن ویپ با ویژگی های خاص و مناسب محیط شرکت و کسب و کارشما معرفی کرد. تلفن DECT، تلفن کنفرانسی، گوشی ویپ بی سیم و باسیم نمونه ای از انواع تلفن ویپ هستند که بهترین تولیدکنندگان صنعت از جمله یالینک و گرنداستریم که از آنها در مقاله های پیشین نام بردیم پیشگام درتولید محصولات تلفن یالینک و تلفن گرنداستریم میباشند. ویژگی های کمی با مزایای VoIP (VOIP) در دسترس است. بیایید ببینیم این مزایا چیست:

1.هزینه کم برای هر تماس: در گوشی تلفن voip به جای استفاده از خطوط تلفن، تمام داده های ارتباطی به بسته تبدیل می میشوند و از طریق شبکه IP ارسال می شوند. بخش مهم اتصال IP این است که کیفیت خدمات (QoS) از شبکه ارائه دهنده خدمات تلفن شما به شبکه دفتر شما تضمین شده است. برقراری تماس از طریق خطوط تلفن سنتی به این معنی است که یک خط توسط دو تماس گیرنده که از آن برای برقراری ارتباط استفاده می کنند، گرفته می شود. از آنجا که تعداد زیادی خط قابل نصب وجود دارد، تماس هایی که بر روی خطوط تلفن ثابت برقرار می شوند به ویژه اگر مسافت طولانی باشند، گران هستند. اما استفاده از اینترنت برای انتقال داده های تماس این مشکل را دور می زند و در مجموع تماس های داخلی و راه دور ارزان تر می شود. در حقیقت، مشاغلی که از آی پی فون استفاده می کنند اغلب قادر به برقراری تماس های درون مجموعه ای از راه دور به صورت رایگان هستند.  

2. تحرک سرویس: اگر کسب و کار شما در حال حرکت است، خرید تلفن ویپ می تواند منفعت فوق العاده ای برای شما داشته باشد زیرا آنها هرجا که باشید شما را دنبال خواهند کرد. در یک سیستم تلفن سنتی، خطی که به خانه یا محل کار منتقل می شود، شماره تلفن مخصوص خود را دارد بنابراین هرگونه حرکتی که انجام شود، برای شما مشکلاتی اعم از تماس با شرکت های تلفن برای انتقال خدمات و شماره تلفن ها به مکان های جدید پدید می اورد که بسیار زمان بر هستند. با گوشی تلفن voip، همه اینها حذف می شود هیچ محدودیت فیزیکی وجود ندارد و شما این آزادی را دارید که همانطور که کسب و کار شما می خواهد بدون هیچ استرس اضافی منتقل شوید.

3.تماسهای کنفرانسی ساده: از آنجا که همه تماس ها به جای خطوط تلفن اختصاصی از یک شبکه داده همگرا استفاده می کنند، ایجاد و مشارکت در تماس های کنفرانسی بسیار آسان تر می شود. اگر مشاغل شما از یک سیستم تلفن سنتی استفاده می کنند، می توانید در تماس های کنفرانسی شرکت کنید، اما چیزی که پیدا خواهید کرد این است که باید هزینه خدمات اضافی را برای میزبانی چندین تماس گیرنده برای یک کنفرانس بپردازید. این خدمات بومی بسیاری از سیستم های تلفن ویپ است. به جای پرداخت هزینه اضافی، می توانید از قابلیت برقراری تماس های کنفرانسی به عنوان مزایای اضافی برای خدماتی که قبلاً برای آن هزینه پرداخته اید، استفاده کنید. نه تنها این مورد، بلکه تلفن تحت شبکه قادر است کنفرانس های ویدئویی را نیز بسیار آسان کند.

4.نظارت بر عملکرد کارکنان با VOIP: یکی از مزایای سیستم تلفن ویپ نظارت بر عملکرد کارکنان و کارمندان است که یکی از مهمترین وظایف و دغدغه های مدیران سازمان ها و شرکت ها در یک شرکت کوچک تا سازمان های بزرگ می باشد. واحدهای مختلف یک سازمان که بیشترین وظایف آنها ارتباط با مشتریان یا پاسخگویی به مشتریان و تماس گیرندگان است، همیشه در نوک پیکان به نمایندگی از شرکت و سازمان هستند. نحوه پاسخگویی و ارائه خدمات به آنها نقش بسیار مهمی در پیشرفت سازمان و افزایش فروش و در نهایت رضایت و وفاداری مشتریان خواهد داشت.

گوشی رومیزی یالینک سری T4

گوشی تلفن voip

گوشی تلفن voip، مشخصات گوشی یالینک مدل T48U: کمپانی یالینک با آی پی فون جدید SIP-T48U یک راه حل ارتباطی تجاری پویا را به مدیران و متخصصان ارائه می دهد. این تلفن از یک صفحه لمسی بزرگ و جذاب هفت اینچی با رزولوشن 800 در 480 پیکسل و نور پس زمینه استفاده می کند که باعث تغییر سریع بین صفحات و برنامه ها می شود. این صفحه کلید نه تنها 29 کلید DSS لمسی دارد که به راحتی می توان آنها را در ویژگی های مختلف برنامه ریزی کرد، بلکه می توانید حداکثر تا سه ماژول توسعه، تا 180 دکمه اضافی را با یک LCD مبتنی بر صفحه متصل کنید.

از ویژگی های این گوشی تلفن voip میتوان از کیفیت صوتی فوق العاده و ارتباطات صوتی شفاف، پورت USB دوگانه در گوشی، بلوتوث، Wi-Fi و هدست USB نام برد که تجربه فوق العاده ای از استفاده تلفن ویپ را برای شما یه ارمغان می آورند. حمل و نقل ایمن و قابلیت همکاری SIP-T48U از SIP روی امنیت لایه حمل و نقل (TLS/SSL) استفاده می کند که جدیدترین در امنیت شبکه است و همچنین با ارائه دهندگان سوئیچ نرم افزاری پیشرو مانند 3CX، Broadsoft سازگار است. دارای سه صفحه دکمه انعطاف پذیر است که با حداکثر 15 کلید DSS قابل برنامه ریزی است.

مشخصات گوشی یالینک مدل T46U: تلفن ویپ یالینک SIP-T46U که برای مدیران مشاغل حرفه ای طراحی شده است، یک ابزار ارتباطی نهایی است که دارای عملکرد عالی میباشد. این تلفن از یک صفحه نمایش TFT رنگی با وضوح بالا و روشن تر استفاده می کند به علاوه دارای تکنولوژی United Yealink Optima HD Voice میباشد که کیفیت صوتی فوق العاده و ارتباطات صوتی شفاف را به شما هدیه میدهد علاوه بر این T46U استفاده از پورت USB دوگانه در گوشی، بلوتوث، Wi-Fi، هدست USB و ضبط USB را برای شما به واقعیت تبدیل می کند. SIP-T46U دارای دو پورت اترنت گیگابیتی است که یکی از آنها برای Power over Ethernet یعنی سوئیچ poe مناسب است.

گوشی یالینک مدل T46U قابلیت پشتیبانی از ماژول های گسترش نمایش رنگی را نیز دارد. وای فای آن از طریق WF40/WF50 و بلوتوث آن از طریق BT40/BT41 است. اترنت گیگابیتی این محصول دارای دو پورت بوده و قابلیت کنفرانس 10 طرفه را نیز دارد. گوشی یالینک مدل T46U دارای 16 اکانت VoIP می باشد. ضبط تماس USB از طریق درایو فلش USB. یالینک مدل T46U دارای دفترچه تلفن محلی با حداکثر 1000 ورودی است. یالینک یکی از تولید کنندگان پیشرو در جهان تجهیزات ارتباطی مبتنی بر IP مانند تلفن های IP و همچنین معروف ترین تولید کننده محصولات مخابراتی مبتنی بر IP در آسیا است. یالینک موفقیت خود را مدیون ارائه محصولاتی با بالاترین استانداردهای جهانی با هدف ایجاد شرایطی برای رشد و تعالی کسب و کار مشتریان خود است.

کلام پایانی

گوشی تلفن voip، خدمات تلفن VoIP چیزی کمتر از خدمات سنتی نیست. این سرویس از یک ویژگی شماره مانند تماس کنفرانس، ارسال تماس، انتظار تماس و غیره پشتیبانی می کند. حتی در دنیای امروز، موارد زیادی وجود دارد که شما نیاز به امکانات فکس را پیدا خواهید کرد. VoIP برای این منظور قابلیتی به نام فکس مجازی ارائه می دهد. از حساب ایمیل متصل به سیستم VoIP می توان برای ارسال و دریافت پیام های فکس استفاده کرد.

صدا در سیستم تلفن ویپ از طریق شبکه منتقل می شود و کیفیت بسیار بالایی خواهد داشت. این سیستم های تلفنی امکان کنفرانس صوتی و تصویری را ارائه می دهند. افراد در فواصل جغرافیایی مختلف می توانند به راحتی با یکدیگر کنفرانس های صوتی و تصویری برقرار کنند و جلسات خود را از راه دور برگزار کنند. دستاوردی که دغدغه بسیاری از مدیران سازمان ها را برای برگزاری جلسه و پیشبرد برنامه های کاری خود در کوتاه ترین زمان و به راحتی برطرف می کند. کیفیت تماس های مبتنی بر VoIP به پهنای باند اینترنت و همچنین زیرساخت شبکه بستگی دارد. سرعت پایین اینترنت، فعالیت های اینترنتی که پهنای باند زیادی را اشغال می کند، کیفیت تماس را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

ارتباط تلفنی یکی از ارکان اصلی تداوم در تجارت است. اما مدیران آینده‌نگر به دنبال توسعه و رشد کسب‌وکار به راه‌حلی نیاز دارند که امکاناتی فراتر از سیستم‌های تلفن سنتی به آنها ارائه دهد. در دو دهه اخیر VoIP ابزاری جدایی ناپذیر در کسب و کارهای هوشمند بوده است و بدون شک یکی از ویژگی های متمایز کسب و کارهای پیشرو استفاده از این راهکار است. VOIP امکاناتی را فراهم می کند که نه تنها تداوم کسب و کار را فراهم می کند، بلکه باعث پیشرفت و افزایش بهره وری در آن می شود. ضمن تشکر از همراهی شما، هم اکنون میتوانید برای مشاهده سایر محصولات یالینک به سایت ایمن ارتباط که نمایندگی یالینک میباشد مراجعه فرمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 16 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *