مقالات

یستار

yeastar

یستار، شرکت یستار که از سال 1385 فعالیت خود را در زمینه تولید محصولات شبکه آغاز کرده است به عنوان یکی از برندهای برتر و رقیب برندهای مطرح به شمار می رود. با توجه به نیازهای مختلف کاربران، این برند محصولات خود را با برند یستار با کارایی بهینه تولید کرده است. در نتیجه محصولات این شرکت می تواند تاثیر بسزایی در رضایت مشتریان و کاربران خود داشته باشد. در واقع یستار به عنوان یکی از شرکت های فعال در زمینه ساخت انواع تجهیزات تلفن شناخته می شود. به همین دلیل نسل جدیدی از محصولات خود را روانه بازار کرده و با ویژگی هایی که برای هر محصول در نظر گرفته است، پاسخگوی نیاز مشتریان در زمینه ها و کسب و کارهای مختلف است.

یستار و معرفی محصولات این کمپانی

یستار، محصولات یستار مبتنی بر فناوری VOIP هستند. یکی از مزایای این برند ارائه طیف وسیعی از محصولات یستار می باشد. به طوری که اگر مجموعه ای بر روی این برند تمرکز کند، برای تمامی پروژه ها در اندازه های کوچک، متوسط ​​و بزرگ راه حل ارائه می دهد. صرف نظر از نقاط قوت این برند در زمینه مسائل فنی، طراحی های مدرن و منحصر به فرد، ظاهر و بسته بندی زیبا آن را به انتخاب مصرف کننده نهایی نسبت به سایر رقبای آسیایی تبدیل می کند. محصولات این شرکت در دو دسته سخت افزاری و نرم افزاری شامل انواع گیت وی یستار FXO، FXS، E1، GSM و مراکز تلفن تحت شبکه های سخت افزاری، نرم افزاری و ابری می باشد و مانند بسیاری از شرکت های بزرگ تولید کننده تجهیزات VOIP، محصولاتی که در اختیار دارد خود تولید کننده توانایی پشتیبانی از پروتکل قدرتمند SIP را دارد.

بازار هدف محصولات یستار بیشتر شرکت ها و سازمان های کوچک و متوسط ​​هستند. در ادامه به معرفی محصولات این برند می پردازیم. گیت وی یستار، دروازه ها اشکال و عملکردهای متفاوتی دارند. در ادامه به بررسی انواع درگاه های VoIP و کاربرد آن ها می پردازیم. گیت وی ها به عنوان فایروال برنامه های وب: این نوع گیت وی ها ترافیک ورودی و خروجی از وب سرور را فیلتر می کند و داده های لایه برنامه را نظارت می کند. گیت وی ذخیره سازی ابری: دروازه ای که درخواست های ذخیره سازی را از طریق بسیاری از تماس های API سرویس ابری مختلف ترجمه می کند. گیت وی های API، SOA یا XML: این نوع گیت وی، ترافیک ورودی و خروجی یک سرویس، معماری میکرو سرویس محور یا وب سرویس مبتنی بر XML را کنترل می کند. گیت وی اینترنت اشیا: این نوع گیت وی داده های حسگر را از دستگاه های موجود در محیط اینترنت اشیا جمع آوری کرده و بر اساس پروتکل های حسگر ترجمه می کند.yastar-yastar-products-yastar-equipment-yastar-brandگیت وی های رسانه ای: این نوع پورت اجازه می دهد تا داده ها از فرمت مورد نیاز برای یک نوع شبکه به فرمت مورد نیاز برای دیگری تبدیل شوند. گیت وی امنیتی ایمیل: می تواند از ارسال ایمیل های مخرب جلوگیری کند. گیت وی VoIP: این نوع گیت وی استفاده از تجهیزات خدمات تلفن قدیمی مانند تلفن ثابت و دستگاه های فکس با شبکه VoIP را تسهیل می کند. علاوه بر این، یک ارائه دهنده خدمات می تواند دروازه های مخصوص به خود را ایجاد کند که توسط مشتریان قابل استفاده باشد. استفاده از گیت وی با توجه به وظایف و انواع آن بسیار واضح است. البته اگر بخواهیم به ضرورت وجود گیت وی اشاره کنیم باید بگوییم که وجود راهی امن برای تبادل اطلاعات گسترده بین دستگاه ها و شبکه ها وجود آن را ضروری می کند. یک گیت وی معمولا به عنوان یک سپر در برابر یک شبکه محلی عمل می کند و این شبکه را به یک شبکه عمومی متصل می کند.

بنابراین، یک مثال واضح استفاده از فایروال دروازه ای است که دارای قدرت نگهبان است. این دستگاه به عنوان یک مانع برای اطمینان از دفاع با تجزیه و تحلیل داده های دریافتی از ترافیک شبکه عمل می کند. به عبارت دیگر، فایروال ها ترافیک داده های ناخواسته را مسدود می کنند و دسترسی به داده های امن را فراهم می کنند. گیت وی FXO: گیت وی های FXO برند یستار کیفیت خوبی دارند و در 3 محصول خلاصه می شوند که تفاوت آن ها عمدتا در تعداد پورت های FXO و تعداد پورت های شبکه است. این پورت ها از پروتکل های SIP و IAX2 پشتیبانی می کنند. 1. TA410: قابلیت پشتیبانی از 4 پورت FXO را دارد و دسکتاپ می باشد. 2. TA810: قابلیت پشتیبانی از 8 پورت FXO را دارد و دسکتاپ می باشد. 3. TA1610: قابلیت پشتیبانی از 16 پورت FXO را دارد و روی رک نصب می شود.Yastar

معرفی گیت وی FXS یستار و مرکز تماس

یستار، گیت وی FXS : یکی دیگر از محصولات برند یستار گیت وی های FXS این برند می باشد که دارای 5 مدل با ظرفیت 4 تا 32 پورت بوده و از پروتکل های SIP و IAX2 پشتیبانی می کند. تفاوت آنها در تعداد پورت های FXS، تعداد پورت های اتصال شبکه و رک و دسکتاپ بودن آن است. 1. TA400: دارای 4 پورت FXS و 1 پورت شبکه و دسکتاپ می باشد. 2.TA800: دارای 8 پورت FXS و 1 پورت شبکه و دسکتاپ می باشد. 3. TA1600: دارای 16 پورت FXS و 2 پورت شبکه است و در یک رک نصب می شود. 4. TA2400: دارای 24 پورت FXS و 2 پورت شبکه و در یک رک نصب می شود. 5. TA3200: دارای 32 پورت FXS و 2 پورت شبکه و در یک رک نصب می شود. گیت وی GSM : این نوع گیت وی های یستار قادر به پشتیبانی از سیم کارت و  امکان استفاده در سیستم تلفن تحت شبکه VOIP هستند. این دستگاه ها نیز در 5 مدل تولید می شوند که تفاوت اصلی آنها در تعداد پورت های پشتیبانی از سیم کارت و پشتیبانی از پروتکل های SIP و IAX2 است.

1. TG100: از 1 سیم کارت پشتیبانی می کند و دسکتاپ است. 2. TG200: از 2 سیم کارت پشتیبانی می کند و دسکتاپ است. 3. TG400: از 4 سیم کارت پشتیبانی می کند و دسکتاپ می باشد. 4. TG800: از 8 سیم کارت پشتیبانی می کند و قابل جدا شدن است. 5. TG1600: از 16 سیم کارت پشتیبانی می کند و قابل جدا شدن است. گیت وی E1 : گیت وی های E1 یستار قابلیت پشتیبانی از خطوط تلفن E1/T1/J1 را دارند و دارای 2 مدل با قابلیت پشتیبانی از پروتکل SIP می باشند. 1. TE100: دارای 1 پورت E1/T1/J1 و رومیزی است. 2. TE200: دارای 2 پورت E1/T1/J1 و رومیزی است. مبدل های ATA: این دستگاه ها نمونه های کوچکتری از پورت های FXS با پورت های کمتر هستند. TA100: از 1 پورت FXS پشتیبانی می کند. TA200: پشتیبانی از 2 پورت FXS.

IPPBX های برند یستار در 3 مدل سخت افزاری، نرم افزاری و ابری تولید می شوند. مرکز تلفن سخت افزاری این برند در انواع مدل ها با ظرفیت ها و قابلیت های مختلف تولید می شود. سه نوع مرسوم مرکز تماس، مراکز تماس ورودی، خروجی و ترکیبی هستند که در ادامه توضیح داده خواهد شد. 1. مرکز تماس ورودی: این مراکز تماس عمدتاً بر روی رسیدگی به تماس های دریافتی مشتریان تمرکز می کنند. آنها مسئول پاسخگویی به مشتریان و حل مشکلات مربوط به محصولات، خدمات یا حساب های ارائه شده هستند. مراکز تماس ورودی مشتری محور هستند و هدفشان ارائه راه حل های به موقع و موثر است. 2. مرکز تماس خروجی: از طرف دیگر، این نوع از مرکز تماس در برقراری تماس های خروجی با مشتریان تخصص دارد. آنها معمولاً برای بازیابی تلفنی، تولید سرنخ، نظرسنجی مشتریان، برنامه ریزی قرار ملاقات و جمع آوری بدهی استفاده می شوند.

مراکز تماس خروجی نقش فعالی در برقراری ارتباط با مشتریان و تبلیغ محصولات و خدمات آنها ایفا می کنند. 3. مرکز تماس ترکیبی: مراکز تماس ترکیبی عملکردهای مرکز تماس ورودی و خروجی را ترکیب می کنند. آن‌ها ترکیبی از تماس‌های ورودی و خروجی را مدیریت می‌کنند تا سازمان بتواند ضمن تعامل فعال با مشتریان، پشتیبانی جامع از مشتری را ارائه دهد. وظیفه مرکز تماس ارائه خدمات بهینه است. زیرا مجموعه را قادر می سازد تنها با یک تماس مراجعه حضوری را حذف کرده و مشکلات کاربران را برطرف و اطلاعات کافی را در اختیار آنها قرار دهد. مراکز تماس یستار تنوع بالایی دارند و مدل های مختلفی را شامل می شوند که هر کدام قابلیت های خاص خود را دارند. انواع مراکز تماس یستار عبارتند از: مرکز تلفن تحت شبکه سری S که مدل های مختلف S20، S50، S100،S300 ،S412 را به بازار خدمات مشتریان عرضه کرد.Yastar

معرفی مرکز تلفن یستار

یستار، مرکز تلفن S50 از محصولات یستار دارای ابعاد تقریبی 4.4*21*34 میلی متر و با وزن تقریبی 1.48 کیلوگرم تولید شده است. تعداد کاربرانی که همزمان می توانند از این سیستم استفاده کنند 50 نفر و تعداد مکالمات همزمان نیز حدود 25 نفر در نظر گرفته شده است. این محصول برای شرکت ها و سازمان های کوچک تا متوسط ​​مناسب بوده و دارای ویژگی های متنوعی می باشد. این محصول با پردازنده 4 هسته ای و پردازشگر صدای TI DSP عرضه می شود و از رمزگذاری TLS و SRTP پشتیبانی می کند بنابراین از امنیت بالایی برخوردار است. مرکز تماس S20 یک سیستم شبکه است و به 20 کاربر امکان ثبت نام همزمان را می دهد. با در نظر گرفتن تکنولوژی مناسب برای ساخت این محصول، می تواند 10 تماس همزمان را نیز پشتیبانی کند. به طور کلی امکان استفاده از دو ماژول FXO, FXS برای این محصول باعث شد که ظرفیت نهایی آن 4 خط شهری یا 4 خط داخلی آنالوگ باشد.

این مرکز تماس از ویژگی های امنیتی خوبی برخوردار است و از این رو برای کسب و کارهای کوچکی که سخت افزار قدرتمندی دارند گزینه مناسبی به حساب می آید. با استفاده از این تبادل می توانید از مزایایی مانند تلفن گویا، ضبط مکالمات و ارسال فکس و ایمیل بهره مند شوید. این مرکز تماس سری S دارای سیستم های امنیتی به روز برای جلوگیری از هک شدن به بهترین شکل ممکن می باشد. مرکز تماس S412 به عنوان یک سیستم VoIP کارآمد شناخته می شود و برای مشاغل کوچک مناسب است. این مرکز تماس دارای 4 پورت FXS و 12 پورت FXO است که در نهایت امکان ایجاد 20 آدرس IP داخلی را فراهم می کند. با استفاده از این مرکز می توانید به 8 تماس همزمان پاسخ دهید و افزایش ظرفیت این محصول با تجهیزات مناسب ارائه شده امکان پذیر است. از نظر ویژگی های امنیتی، این محصول دارای فایروال داخلی است و پروتکل های حفاظت از این سیستم پیشرفته می باشد.

این سیستم تلفنی از کدک های مختلف پشتیبانی می کند و امکانات خوبی برای ارسال و دریافت فکس دارد. امکان ایجاد 8 ترانک سیپ از دیگر ویژگی های بارز این مرکز تماس است و امکانات ضبط مکالمه و انتظار مکالمه خاص خود را نیز دارد. مرکز تماس S300 این مرکز تلفن برند یستار قابلیت اتصال 24 خط شهری را در بستر ویپ ارائه می دهد و از این رو به عنوان یکی از تجهیزات مناسب برای سازمان های متوسط ​​و بزرگ استفاده می شود. وجود 24 پورت FXO از دیگر ویژگی های این سیستم است و گزینه مناسبی برای ثبت و ضبط مکالمات به حساب می آید. از آنجایی که ساختار مورد نظر برای این مرکز تماس به صورت ماژولار طراحی شده است، می توانید به جای پورت FXO از ماژول FXS استفاده کنید و برای 4 ماژول GSM نیز قابل استفاده است. به این ترتیب امکان ارتقا و افزودن ماژول های این سیستم برای کاربر مورد نظر وجود دارد.

راه اندازی یک کنفرانس تلفنی با کیفیت بالا و منشی خودکار این سیستم را برای شرکت های بزرگی که ارتباط تلفنی در آنها بسیار مهم است، قابل اجرا کرد. یکی از محصولات کاربردی برند یستار مرکز تلفن VOIP PBX S100 می باشد که قابلیت ثبت 100 پسوند SIP را دارد به همین دلیل در شرکت ها و موسسات مختلف به عنوان یک گزینه کاربردی با قابلیت ارتقاء به 200 داخلی شناخته می شود. در مجموع این سیستم قابلیت پشتیبانی از 30 تماس همزمان را دارد و طراحی آن ماژولار در نظر گرفته شده است. با این تجهیزات می توان 16 پسوند آنالوگ گرفت و امکان اتصال به اینترنت برای این مرکز تلفن فراهم شده است. سازمان های بزرگ می توانند از این مرکز تماس به خوبی استفاده کنند و به عنوان یک مرکز تماس حرفه ای شناخته می شود. صندوق پست صوتی و تلفن گویا از جمله امکانات این مرکز تماس است که در کنار امکاناتی مانند گزارش تماس و ارتباط با نرم افزارهای مختلف بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.yastar-yastar-products-yastar-equipment-yastar-brand

نتیجه گیری

یستار، سهامداران شرکت بزرگ یلینک که در سال 2001 تاسیس شد، برای رفع نیازهای بازار، در سال 2006 شرکت جدید یستار را در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات ویپ راه اندازی کردند. تمامی خطوط تولید و دفاتر مرکزی این برند در شهر تجاری شیامن چین واقع شده است. با توجه به سوابق و تجربیات گذشته شرکت یستار در سال 1385 با 22 پرسنل و هم اکنون با 2 شعبه جهانی در اروپا و آسیا و پس از 12 سال بیش از 100 مرکز خدمات فنی و پشتیبانی کار خود را آغاز کرد. در طول عمر این مجموعه، تعداد پرسنل بخش های تولید، تحقیق، توسعه، فروش و فنی به بیش از صدها نفر افزایش یافته است.

یستار به عنوان یکی از تولیدکنندگان تجهیزات شبکه و توسعه دهندگان محصولاتی مانند مراکز تلفن شبکه IP-PBX، گیت وی های VoIP و به عبارتی محصولات نسل جدید مبتنی بر VoIP شناخته شده است. از آنجایی که شرکت‌ها اغلب از پروتکل‌هایی در شبکه‌های محلی (LAN) خود استفاده می‌کنند که با شبکه‌های اینترنت متفاوت است، یک گیت وی به عنوان مبدل پروتکل عمل می‌کند تا کاربران بتوانند ارتباطات را از طریق اینترنت ارسال و دریافت کنند. به گیت وی دروازه نیز گفته می شود و بدون گیت وی نمی توانید به اینترنت دسترسی داشته باشید. یک دروازه به دستگاه های موجود در یک شبکه اجازه می دهد تا با دستگاه های موجود در شبکه دیگر ارتباط برقرار کنند. دروازه را می توان به صورت نرم افزار، سخت افزار یا ترکیبی از هر دو پیاده سازی کرد. از آنجایی که یک دروازه شبکه طبق تعریف در لبه یک شبکه ظاهر می شود، قابلیت های مرتبط مانند فایروال ها و پراکسی ها تمایل دارند با آن یکپارچه شوند.

مرکز تلفن یستار محصولی است که به مرکز ارتباط شبکه یا IP معروف است و از ماژول های در نظر گرفته شده برای آن می توان برای توسعه خطوط شهری استفاده کرد. در عین حال با استفاده از این محصول می توانید از امکانات ارائه شده توسط یک سرور VoIP بهره ببرید و مکالمه را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید. انواع مشاغل کوچک، متوسط ​​و بزرگ می توانند از این مراکز تماس استفاده کنند و یستار به عنوان یک برند چینی با کیفیت خوب، محصولات خود را به صورت آنلاین تولید می کند و مدل های متنوعی از محصولات این برند موجود است. آنها از پورت های آنالوگ شهری و داخلی پشتیبانی می کنند. گروه ایمن ارتباط محصولات یستار را با بهترین قیمت در اختیار مشتریان خود قرار داده و شما عزیزان می توانید با مراجعه به وبسایت این شرکت محصولات مورد نظر خود را مشاهده و خریداری نمایید.

سوالات متداول

شرکت یستار چه محصولاتی تولید می کند؟

محصولات این شرکت در دو دسته سخت افزاری و نرم افزاری شامل انواع گیت وی یستار FXO، FXS، E1، GSM و مراکز تلفن تحت شبکه های سخت افزاری، نرم افزاری و ابری می باشد و مانند بسیاری از شرکت های بزرگ تولید کننده تجهیزات VOIP، محصولاتی که در اختیار دارد خود تولید کننده توانایی پشتیبانی از پروتکل قدرتمند SIP را دارد.

گیت وی GSM یستار چه خصوصیاتی دارد؟

این نوع گیت وی های یستار قادر به پشتیبانی از سیم کارت و امکان استفاده در سیستم تلفن تحت شبکه VOIP هستند. این دستگاه ها نیز در 5 مدل تولید می شوند که تفاوت اصلی آنها در تعداد پورت های پشتیبانی از سیم کارت و پشتیبانی از پروتکل های SIP و IAX2 است.

کمپانی یستار چه نوعی از سانترال را تولید می کند؟

برای کاربران مختلف شرکت یستار سانترال های متنوع چهار پورت، شانزده پورت، یک E1، چهار GSM و نسخه نرم افزاری تحت ویندوز را ارائه می نماید.

نقش FXO و FXS در سیستم های تلفنی چیست؟

پورت های FXO و FXS یک رابط برای متصل شدن تلفن آنالوگ به سیستم تلفنی ویپ می باشد. پورت FXO وظیفه دریافت بوق از خطوط آنالوگ را بر عهده دارد و پورت FXS هم ارائه دهنده بوق تلفن است که در این میان سیستم آنالوگ توسط دستگاهی به نام گیت وی به سیستم دیجیتال تبدیل می شود

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *