در حال نمایش 16 نتیجه

نمایش 45

سوکت شبکه کی دی تی NS-3U 8P 7SFTP

سوکت شبکه کی دی تی NS-3U 8P 6SFTP

سوکت شبکه کی دی تی NS-3U 8P 6UTP

سوکت شبکه کی دی تی NS-3U 8P 6SFTPS

سوکت شبکه کی دی تی NS-3U 8P 7SFTPS

اسپلیتر کی نت VDSL & ADSL مدل K-NSPDSL00

سوکت شبکه cat6Stp کی نت مدل K-NC6S0100

سوکت شبکه cat6utp کی نت مدل K-NC6U0100

سوکت شبکه سریک Cat6 UTP

سوکت شبکه سریک Cat6 UTP End open

آچار شبکه و تلفن Knet Plus Crimping Tool 4*6*8

آچار شبکه و تلفن Network Tools 4.6.8 + Stripping

آچارشبکه و تلفن Knet Crimping Tool 6.8

سیم لخت کن کی نت Stripping Tools

سیم لخت کن وی نت سایز کوچک

آچار پانج V-net Punch Down Tools

سوکت شبکه، سوکت شبکه یا کانال شبکه یا پریز شبکه، نقطه پایانی جریان ترافیک ارتباط بین پردازشی از طریق یک شبکه کامپیوتری است. امروزه بیشتر ارتباطات بین رایانه ها بر اساس پروتکل اینترنت است، بنابراین بیشتر کانال های شبکه را کانال های اینترنتی تشکیل می دهند. کیستون نیز نوعی خروجی برای اتصال کامپیوتر به شبکه است.

انواع سوکت شبکه

سوکت شبکه، سوکت شبکه اندازه کوچکی دارد اما یکی از مهم ترین اجزای شبکه محسوب می شود و استفاده از آن در زیرساخت شبکه ضروری است. سوکت نقش مهمی در ارتباطات درون شبکه ایفا می کند. وظیفه یک سوکت به طور کلی برقراری ارتباط بین سخت افزارهای مختلف است. سوکت شبکه که با استاندارد RJ45 ساخته شده است، تجهیزات پسیو و دستگاه ها و سخت افزارهای فعال مهم مانند سرورها، پچ پنل ها، روتر و اکسس پوینت ها و غیره را به هم متصل می کند. این محصول محل پایان کابل شبکه است.

این قطعه بیشتر به صورت UTP بدون محافظ ساخته می شود، اما نمونه های محافظ دار نیز برای کاهش اثر نویز موجود است. اگر بخواهیم انواع سوکت ها را از نظر اهمیت معرفی کنیم، دو نوع سوکت بیشتر نیست (انواع دیگر هم هستند اما اهمیت کمتری دارند). سوکت ترکیبی از پورت و آدرس IP است. به طور خاص، یک سوکت نقطه پایانی یک ارتباط دو طرفه بین دو برنامه در حال اجرا در یک شبکه است. این دو نوع سوکت عبارتند از: به سوکت های استریم، سوکت های اتصال گرا می گویند و سوکت های دیتاگرام را سوکت های بدون اتصال می گویند.

سوکت یک مفهوم انتزاعی از تعریف ارتباط در سطح برنامه نویسی است و برنامه نویس با تعریف سوکت عملا تمایل خود را برای تبادل داده با سیستم عامل اعلام می کند و بدون درگیر شدن در جزئیات پروتکل TCP یا UDP از سیستم عامل برای تخصیص فضا و منابع لازم برای ایجاد یک ارتباط سوال می کند. سوکت به شماره پورت متصل است تا لایه TCP شبکه بتواند برنامه مورد نظر را برای ارسال اطلاعات شناسایی کند. از طریق کانال ارتباطی ایجاد شده توسط سوکت، داده ها در سراسر شبکه ارسال و دریافت می شوند.

روش انتقال برای سوکت های نوع استریم TCP است و بنابراین داده ها به ترتیب، با اطمینان 100٪ و با نظارت کافی بر خطاهای احتمالی رد و بدل می شوند. این سوکت ها به گونه ای کار می کنند که قبل از تبادل اطلاعات باید یک ارتباط قابل اعتماد و قوی برقرار شود که تضمین می کند داده ها با نظم خاصی مبادله شده و به مقصد می رسند. پس از برقراری ارتباط، داده ها را می توان از سوکت ها خواند یا نوشت. در این سوکت ها ضبط اطلاعات هیچ محدودیتی ندارد و از پروتکل هایی مانند انتقال فایل در اینترنت، انتقال صفحه هایپرتکست در اینترنت و انتقال ایمیل که نیاز به حساسیت دارند از این سوکت استفاده می کنند.

سوکت نوع دیتاگرام ناامن است و هیچ تضمینی در ترتیب جریان داده وجود ندارد. سوکت نوع دیتاگرام مبتنی بر پروتکل UDP است و داده ها بدون نیاز به هیچ گونه ارتباط یا اتصالی رد و بدل می شوند و بنابراین هیچ تضمینی برای رسیدن داده ها، صحت داده ها و حفظ نظم داده ها وجود ندارد، اما با تمام این مشکلات، هنوز در برخی کاربردها مانند انتقال صدا و تصویر استفاده می شود. تنها مزیت استفاده از سوکت دیتاگرام سرعت تحویل داده است. سوکت شبکه یکی از مهمترین تجهیزات شبکه‌ محسوب می شود.

سوکت شبکه و نتیجه گیری

سوکت شبکه، سوکت قطعه فیزیکی کوچکی است که در انتهای کابل ها نصب می شود. کابل شبکه را می توان با یک سوکت به تجهیزات فعال و غیرفعال متصل کرد. هدف از استفاده از سوکت های مختلف شبکه ایجاد یک اتصال راحت، سریع، با کیفیت، کارآمد و سازگار با سایر تجهیزات شبکه است. سوکت و کیستون با هم به عنوان کاربردی ترین تجهیزات شبکه در نظر گرفته می شوند.

تفاوت سوکت با پورت در این است که سوکت نقطه پایانی ارتباط دو طرفه بین دو برنامه در حال اجرا در شبکه است، اما پورت یک اتصال داده منطقی است که می تواند برای تبادل داده بدون نیاز به فایل یا فضای موقت ذخیره سازی استفاده شود. انواع سوکت ها را می توان سوکت استریم، سوکت دیتاگرام، سوکت خام و بسته های متوالی نامید. همراهان عزیز شما می توانید برای مشاهده و خرید انواع کابل شبکه و سوکت شبکه به آدرس امن ایمن ارتباط مراجعه نمایید.