معرفی رک

رک از رایج ترین تجهیزات زیرساختی برای شبکه های کامپیوتری می باشند. به بیان دیگر رک یک وسیله ی مورد نیاز برای راه اندازی هر سیستم سانترالی است و شما انواع رک ها را می توانید در این دسته بندی مشاهده کنید. به طور کلی رک جعبه ای فلزی است که در ابعاد مختلف تولید می شود و شما با توجه به نیاز خود و حجم مورد نیاز تجهیزات، می توانید ابعاد مورد نظر خود را انتخاب نمایید. این وسیله یک پوشش فلزی است که برای اتصال تجهیزات مختلف شبکه مانند کابل ها، سوئیچ شبکه ها، پچ پنل ها، سرورها، تجهیزات مخابراتی و حفاظتی برای دوربین مدار بسته، یو پی اس و غیره استفاده می شود.

رک ها دارای اندازه و ابعاد مختلفی می باشند. اندازه رک ها را بر اساس یونیت بیان می کنند. هر یونیت معادل 4.445 سانتی‌ متر یا 1.75 اینچ است. رک ها در تعداد یونیت های مختلف از 2 یونیت تا 42 یونیت تولید می شوند. رک های دیواری معمولا از 2 یونیت تا 12 یونیت و رک های ایستاده از 12 یونیت تا 48 یونیت می باشند. رک شبکه که با نام‌ های زیادی شناخته می‌شود، در واقع یک شاسی فریم فلزی است که دستگاه‌ های سخت‌ افزاری مختلف شبکه‌ های کامپیوتری و سرور را در خود نگه داشته و با ایجاد نظم بین آنها باعث سازماندهی بهتر و ایجاد ایمنی می شود. برخی rack ها دارای دیواره و درب می باشند. وجود درب باعث افزایش ایمنی تجهیزات و درنتیجه حفظ بهتر تجهیزات می شود. درب اغلب دارای قفل برای امنیت فیزیکی است، اما همچنین می تواند یک دریچه هوا برای گردش داشته باشد. برای سهولت دسترسی به تجهیزات IT، کابینت سرورهای باکیفیت دارای پنل های جانبی و پشتی قابل باز شدن نیز هستند. این ها همچنین می توانند قفل هایی با همان کلید در داشته باشند.

رک هایی کاملاً محصور با درب‌ های قفل شونده و پانل‌ های جانبی امنیت و حفاظت بهتری را برای تجهیزات در مقایسه با قفسه‌ های قاب باز فراهم می‌کنند. در اینجا چند مورد استفاده رایج برای قفسه های کابینت آورده شده است: مراکز داده: معمولاً در مراکز داده برای قرار دادن سرورها و سایر تجهیزات شبکه استفاده می شوند. آنها امنیت و حفاظت بهتری را برای تجهیزات فراهم می کنند و طراحی محصور شده به کنترل جریان هوا و دما کمک می کند. تسهیلات مالی یا دولتی: معمولاً در بانک‌ها، شرکت‌های خدمات مالی و ادارات دولتی استفاده می‌شوند، جایی که سطح امنیت بالاتر در اولویت قرار دارد و تجهیزات باید در برابر تهدیدات فیزیکی محافظت شوند. تسهیلات محل سکونت: در تاسیسات و هم محل سکونت استفاده می شوند، جایی که چندین مشتری فضایی را در یک مرکز داده به اشتراک می گذارند. مکان‌ های راه دور: گاهی اوقات در فضاهای دورافتاده و غیر فناوری اطلاعات استفاده می‌شوند، جایی که تجهیزات باید از عناصر محافظت شده و در یک محفظه قفل شده ایمن شوند.

انواع رک

رک های شبکه معمولا تجهیزاتی مانند روتر شبکه، پچ پنل ها، سوئیچ شبکه ها و سایر لوازم جانبی شبکه را ذخیره می کنند. در مقابل برخی از رک ها سرور ها و سایر سیستم‌ های کامپیوتری را نگه می‌دارند. rack با اتصال فناوری با براکت ها، پیچ و مهره ها و سایر سخت افزارهای قفسه برای نگه داشتن تجهیزات در جای خود کار می کند. کابینت های rack سرور مانند کابینت سرور 42 یونیت معمولاً طبق استانداردهای صنعتی 19 اینچ می باشد. رک های سرور بیشتر برای نصب سرور، یو پی اس ES، مانیتور یا تجهیزات مشابه استفاده می شود. کابینت های rack سرور معمولا دارای جلو و عقب سوراخ دار هستند. این ویژگی تهویه را برای تجهیزاتی که در آن قرار دارند ارائه می دهد. این برای ایجاد یک محیط امن برای این نوع تجهیزات که گرمای خوبی تولید می کند بسیار مهم است. rack سرور تجهیزات شبکه طولانی تری را در خود جای می دهند، باید عمق بالاتری دارند.

با توجه به نوع نصب، رک ها به دو گروه اصلی دیواری و ایستاده تقسیم بندی می شوند. در اینجا به معرفی انواع دیواری و ایستاده می پردازیم با ما همراه باشید. رک های دیواری همانطور که از نامشان پیداست قابلیت نصب روی دیوار را دارند و بیشتر برای شبکه های کوچک و یا بخشی از یک شبکه بزرگ (با توجه به نقشه شبکه و توپولوژی انتخابی) استفاده می شوند. رک های دیواری به گونه‌ ای طراحی شده‌ اند که به دیوار متصل می‌شوند و این باعث صرفه جویی از فضای کف شده و در مکان هایی که فضای کمی دارند مورد استفاده قرار می گیرند. رک های دیواری از رک های ایستاده کوچکتر بوده و در شبکه های کوچکتر و و برای نصب های کوچکتر یا جاهایی که فضای کف محدود است ایده آل هستند. رک های دیواری برای نگهداری تجهیزات دوربین مداربسته نیز کاربرد دارند.

رک ایستاده به این صورت است که چرخ دارند و روی زمین قرار می گیرند. وقتی وسایل زیادی داریم باید از قفسه ایستاده استفاده کنیم. این مدل معمولاً از چهار طرف دسترسی را ارائه می دهد. عرض این قفسه ها 19 اینچ است و برای نگهداری از سرورهای Rackmount بسیار مناسب هستند. این مدل را بارها در شعب بانک ها دیده اید. درهای این rack ها معمولاً شیشه ای یا پلاستیکی با شکل فلزی یا تمام فلزی با سوراخ های قابل جداسازی روی آن می باشد. تعداد واحدهای این مدل از 12 تا 48 و عمق آنها از 45 تا 100 سانتی متر می باشد. این مدل به عنوان rack شبکه اصلی در اتاق سرور استاندارد استفاده می شود. این نوع از رک ها روی زمین برای استفاده در مراکز داده یا مناطقی که امنیت فیزیکی یک نگرانی است ایده آل هستند. نکته مهم دیگری که به آن باید توجه کرد، به دلیل تجهیزات بسیاری که کنار یک دیگر در رک ها قرار می گیرند، دمای rack بالا رفته و باعث افزایش گرما شده که میتواند خطرساز باشد. به همین جهت برخی از رک ها ممکن است دارای فن های داخلی یا احتمالاً یک سیستم خنک کننده علاوه بر پانل های تهویه شونده باشند.

نمایش 1–18 از 278 نتیجه

رک ایستاده ۳۲ یونیت اکوئیپ مدل ERS-3266

رک ایستاده 37 یونیت اکوئیپ مدل ERS-3761

رک دیواری 7 یونیت فلز الکترونیک پاد مدل PR-4507

رک دیواری 4 یونیت آماد سیستم عمق 45

1,400,000تومان

رک دیواری 6 یونیت آماد سیستم عمق 35

1,540,000تومان

رک دیواری ۶ یونیت آماد سیستم عمق ۴۵

1,640,000تومان

رک دیواری 7 یونیت آماد سیستم عمق 45

1,720,000تومان

رک outdoor ایستاده آماد سیستم 7 یونیت عمق 45

7,600,000تومان

رک دیواری 7 یونیت آماد سیستم عمق 60

1,930,000تومان

رک دیواری ۹ یونیت آماد سیستم عمق ۴۵

1,980,000تومان

رک دیواری 9 یونیت آماد سیستم عمق 60

2,160,000تومان

رک outdoor ایستاده آماد سیستم 9 یونیت عمق 60

9,500,000تومان

رک outdoor دیواری 12 یونیت آماد سیستم عمق ۶۰

12,350,000تومان

رک دیواری 12 یونیت آماد سیستم عمق 60

3,470,000تومان

رک ایستاده 16 یونیت آماد سیستم عمق 60

5,130,000تومان

رک outdoor ایستاده ۱۸ یونیت آماد سیستم عمق ۶۰

22,800,000تومان

رک outdoor ایستاده آماد سیستم 21 یونیت عمق 80

25,600,000تومان

رک ایستاده 21 یونیت آماد سیستم عمق 60

6,150,000تومان