خانه » سافت فون

در حال نمایش 6 نتیجه

نمایش 45

سافت فون

سافت فون یک برنامه نرم افزاری برای برقراری تماس از طریق اینترنت است که جزئی از تجهیزات شبکه می باشد. نرم افزاری که به کاربران امکان برقراری تماس صوتی و تصویری دیجیتال از طریق شبکه و اینترنت را می دهد. به این صورت که از کامپیوتر شما به عنوان سخت افزار یا همان گوشی و از اینترنت دستگاه شما برای برقراری تماس تلفنی استفاده می کند، سافت فون هیچ تفاوتی با گوشی های معمولی ندارد و حتی محیط برنامه نیز کاملا مانند گوشی های معمولی طراحی شده است. سافت فون ها مانند تلفن های نرم افزاری عمل می کنند که به رایانه ها، تبلت ها، تلفن های هوشمند و سایر دستگاه ها متصل می شوند و از طریق آنها به اینترنت متصل می شوند.

softphone ها به عنوان جایگزینی برای تلفن های سنتی استفاده می شوند. با این حال، تلفن های نرم افزاری علاوه بر اینکه به کاربران امکان برقراری تماس صوتی را می دهند، ویژگی هایی مانند تماس تصویری، ارسال پیامک، ارسال فایل و اشتراک صفحه نمایش را نیز ارائه می دهند. بسیاری از تلفن های نرم افزاری به صورت رایگان در دسترس هستند و معمولاً برای استفاده از آنها فقط به اتصال اینترنت نیاز دارید. برخی از تلفن های نرم افزاری همچنین ویژگی های پیشرفته تری مانند اتصال به سیستم تلفن تجاری (PBX) تلفن ویپ، اتصال به چندین شماره تلفن، اتصال به تماس های کنفرانسی و غیره را ارائه می دهند.

سوالات متداول

چرا باید از سافت فون در تجارت استفاده کنید؟

بسیاری از کسب و کارها استفاده از تلفن های نرم افزاری را برای کارایی آنها در زمان، هزینه و مکان ترجیح می دهند. با تلفن های نرم در فضا صرفه جویی می کنید. تلفن‌های نرم‌افزاری می‌توانند در هر جایی باشند. کارمندان می توانند این اپلیکیشن ها را روی لپ تاپ و گوشی یا هر سیستمی که می خواهند نصب کنند و از آن بهره مند شوند.

ابزار مورد نیاز برای استفاده از سافت فون چه چیزهایی است؟

ابزارهایی که برای شروع کار با تلفن های نرم افزاری نیاز دارید عبارتند از یک کامپیوتر (یا لپ تاپ) با میکروفون و بلندگو یا هدست. به جای آن می توانید از یک گوشی هوشمند یا تبلت مدرن استفاده کنید. شما همچنین به پهنای باند یا اتصال اینترنت قوی نیاز دارید. در مرحله بعد، فقط یک حساب کاربری با یک ارائه دهنده خدمات قابل اعتماد راه اندازی کنید. پس از دانلود نرم افزار، می توانید گوشی نرم افزاری خود را فعال کنید.

مزایای سافت فون چیست؟
استفاده از تلفن های نرم افزاری مزایای بی شماری دارد. مثلا: صرفه جویی در هزینه؛ کاربر پسندی و قابلیت ارتقا؛ بدون نیاز به خطوط اختصاصی؛ ارتباط امن؛ امکان ایجاد ارتباطات یکپارچه؛ قابلیت کنترل از راه دور.