در حال نمایش 4 نتیجه

نمایش 45

نگهدارنده کابل، انواع نگهدارنده کابل برق و گیره تجهیزات، تنظیم کننده کابل کشی هستند. این محصولات از سیم ها و کابل شبکه محافظت کرده و از آسیب دیدن آنها جلوگیری می کند. سیم و کابل برق از محصولات بسیار مهم این مجموعه هستند. به همین دلیل نگهداری و نصب این محصولات باید استاندارد باشد تا به مرور زمان محصول دچار اختلال نشود. این محصولات در کیت وظیفه برقراری جریان برق و اتصال را بر عهده دارند. برای این منظور از کابل نگهدارنده و بست مخصوص استفاده می شود تا بتوان این محصولات را به درستی نصب کرد و محل نگهداری آنها را مشخص کرد.

انواع نگهدارنده کابل و کاربرد آن

نگهدارنده کابل، این تجهیزات کوچک و بزرگ فلزی یا پلاستیکی هستند که در تاسیسات برقی مورد استفاده قرار می گیرند. نگهدارنده ها و انواع بست کابل ها وظیفه سازماندهی و چیدمان کابل ها را بر عهده دارند. همچنین آن را در محل مخصوص نگهداری می کنند و از آسیب و شکستگی کابل جلوگیری می کنند. با کمک نگهدارنده کابل می توان سیم ها و کابل های یک مجموعه را در فواصل معینی از یکدیگر قرار داد و یا در داخل تجهیزاتی مانند رک شبکه، تابلوهای برق و موارد دیگر نصب کرد.

انواع نگهدارنده کابل برق با توجه به نوع نصب به چند دسته تقسیم می شوند. نگهدارنده کابل دیواری، نگهدارنده کابل دیواری نگهدارنده هایی هستند که می توانند کابل را نزدیک دیوار نگه دارند. این محصولات در سه نوع ایزوله، مخابراتی و پلاگین به فروش می رسند. اتصال دهنده های دیواری اغلب از یک لایه پلاستیکی ساخته می شوند، بنابراین در برابر سایش و پارگی و رطوبت مقاوم هستند. پایه های دیواری عایق برای کابل کشی سطحی در پروژه های ساختمانی بسیار مناسب هستند. این کابل در مکان هایی که امنیت بالایی لازم است استفاده می شود.

نگهدارنده کابل ریلی، از انواع نگهدارنده کابل برقی است که در دیوار، سقف و کف استفاده می شود. این محصول برای حجم بالای کابل مناسب است. همچنین در مورد کابل های راه دور، گیره کابل ریلی گزینه مناسبی است. زمانی از این ریل ها استفاده می کنیم که بخواهیم از سوراخ های زیاد جلوگیری کنیم و به ایمنی ساختمان ها آسیب نرسانیم. این گیره ها یکی از بهترین نگهدارنده های کابل هستند.

نگهدارنده کابل چنگالی، این محصولات ظاهری شبیه به چنگال دارند و یکی از انواع نگهدارنده کابل برق به حساب می آیند. این محصولات به دو نوع گیره عایق و معمولی تقسیم می شوند. سیم ها و کابل های برق در هر یک از این چنگک ها قرار می گیرند. همانطور که می دانید سی چنل ها کانال های بلندی هستند که مستقیماً به سازه متصل می شوند. نگهدارنده کابل نیز نقش یک واسطه را در این امر ایفا می کند. بنابراین با قرار گرفتن بر روی محور کانال C و سپس پوشاندن کابل ها، مسیریابی را هموارتر می کند.

نگهدارنده کابل و کلام پایانی

نگهدارنده کابل، نگهدارنده کابل AMP یا مدیریت کابل که به آن مدیر کابل نیز می گویند، برای پوشش و مسیریابی و مدیریت و توزیع کابل شبکه و فیبر نوری در داخل رک مناسب است. با ظهور اتصالات متراکم در اتاق سرور یا مراکز داده، مدیریت کابل شبکه بیش از گذشته دشوار شده است. به هم ریختگی کابل اغلب در قفسه ها اتفاق می افتد و مشکلات زیادی را برای نصب های بعدی و نگهداری کابل ایجاد می کند.

نصابان شبکه به دنبال ابزارهای موثر برای ایجاد کابل کشی ساختاریافته هستند. به نظر می رسد نگهدارنده کابل یک وسیله جانبی مناسب برای مدیریت کابل ها باشد. امروزه این قطعه در بسیاری از مکان ها برای کابل کشی راحت تر استفاده می شود. نگهدارنده کابل مدل های مختلفی دارند. برای جلوگیری از قطع، کابل باید در زاویه 40 درجه قرار گیرد و کابل در مناطق امن استفاده شود.

در ادامه به این نتیجه می‌رسیم که یکی از بهترین راه‌های کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری (در بلندمدت) در یک پروژه، نگهداری و استفاده صحیح از تجهیزات آن پروژه و همچنین یکی از ابزارهای رایج در تولید صنعت و انتقال نیرو استفاده شده و بسیار کارآمد است، نگهدارنده کابل برق است. بنابراین نحوه استفاده و نگهداری از کابل برق بسیار مهم است. همراهان عزیز شما می توانید برای مشاهده و خرید انواع کابل شبکه و نگهدارنده کابل شبکه به آدرس اینترنتی ایمن ارتباط مراجعه نمایید.