خانه » تجهیزات پسیو شبکه

نمایش 1–18 از 913 نتیجه

نمایش 45

تجهیزات پسیو شبکه که در این دسته بندی به معرفی آنها می پردازیم تجهیزات غیرفعالی است که نیازی به برق ندارند و همانطور که از نامشان پیداست تجهیزات غیرفعال در شبکه هستند. البته این عدم فعالیت به این معنی نیست که این تجهیزات شبکه غیرفعال کاری انجام نمی دهد و در خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار بی فایده است. یعنی این تجهیزات جزو اقلام فعال شبکه که نیاز به برق دارند نیست. در اینجا می خواهیم به معرفی انواع تجهیزات پسیو شبکه بپردازیم.

انواع تجهیزات پسیو شبکه

تجهیزات پسیو شبکه انواع مختلفی دارد که در این دسته بندی به معرفی برخی از این اقلام نظیر پاور ماژول، نگهدارنده ی کابل، کابل شبکه، کیستون شبکه و سایر متعلقات شبکه می شود را شامل می گردد. کابل شبکه که یکی از اصلی ترین ملزومات راه اندازی تجهیزات شبکه می باشد در انواع مختلف برندها در ایمن ارتباط موجود می باشد که شما می توانید به راحتی در دسته بندی کابل شبکه انتخاب و خرید خود را انجام دهید.

تجهیزات شبکه غیرفعال مهمترین بخش هر شبکه است. بنابراین لازم است این تجهیزات را بشناسید. این تجهیزات شبکه غیرفعال در واقع زیرساخت شبکه را تشکیل می دهد و تاثیر بسزایی در کیفیت و بهره وری شبکه و پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری دارد. این تجهیزات مستقیماً روی داده ها تأثیر نمی گذارند، اما نقش مهمی در پایداری، سرعت و امکان توسعه شبکه دارند.

داده ها در شبکه از طریق دستگاه هایی مانند کابل مسی، فیبر نوری و پچ کورد منتقل می شوند. به همین دلیل، انتخاب تجهیزات شبکه پسیو مناسب می تواند تاثیر زیادی بر سرعت و پهنای باند تحت پوشش شبکه داشته باشد. این تجهیزات همچنین عیب یابی و توسعه شبکه را آسان تر می کند. از مهمترین اقلام این تجهیزات می توان به پچ پنل، پچ کورد، رک و کیستون شبکه اشاره کرد که در اینجا انواع آن را می توانید مشاهده نمایید.

سوالات متداول

تفاوت بین تجهیزات شبکه غیر فعال و تجهیزات فعال چیست؟
برخلاف تجهیزات فعال، تجهیزات غیرفعال هیچ سیگنال الکترونیکی تولید یا بازتولید نمی کنند و فقط به صورت غیرفعال داده ها را منتقل می کنند. این بدان معنی است که حتی مسئول مسیریابی داده ها نیستد.

آیا کیفیت تجهیزات غیرفعال بر شبکه تأثیر می گذارد؟
بله، تجهیزات غیرفعال، از جمله کابل ها، ابزارهای موجود برای تجهیزات فعال هستند. بنابراین کیفیت بهتر آنها علاوه بر امکان استفاده از حداکثر ظرفیت شبکه، پایداری شبکه را نیز تضمین می کند.

تفاوت داکت با ترانک چیست؟

داکت فقط کار انتقال کابل‌ها و محافظت از اون‌ها رو انجام میده؛ درحالی‌که ترانکینگ علاوه بر این‌ها می‌تونه به هر نقطه‌ای، پریز برق و تلفن رو هم برسونه.

مهم ترین تجهیزات شبکه ی سیمی کدامند؟

کابل. بدون کابل اصولا شبکه ی سیمی وجود ندارد.