پاور ماژول چیست

پاور ماژول چیست، این سوالی است که دانستن آن کمک شایانی به شما کاربران جهت تهیه پاور ماژول مناسب برای شبکه خود می کند. پاور ماژول قطعه ای می باشد که تعدادی پریز روی آن تعبیه شده است. پاور ماژول یک وظیفه بسیار مهم دارد که تامین برق اجزای داخلی رک است. معمولا پاور ماژول ها از منبع تغذیه بهره مند هستند. سرورهای برق یا دستگاه‌های نصب رک به دو ماژول برق مختلف متصل می‌شوند. ماژول‌های درون خطی را می‌توان با فیوز مینیاتوری یا با کابل عرضه کرد و معمولاً از جنس آلومینیوم هستند. زمانی که به یک راه حل خیلی مطمئن برای سوئیچینگ با توان بالا نیازمند شدید می توانید از ماژول های برق که در بیشتر موارد بهترین و مطمئن ترین گزینه هستند استفاده کنید. ماژول های قدرت، قطعات الکتریکی با توان بالا هستند که شامل یک یا چند جزء هستند که در یک واحد عملکردی و ایزوله ترکیب شده اند.

پاور ماژول ها ممکن است در سایز های کوچکی تولید شده باشند، اما این محصول از بهترین گزینه ها برای دستگاه هایی با ولتاژ بالا می باشد. اطمینان به آنها یک عامل انگیزشی برای استفاده کاربران از پاور ماژول است. پاور ماژول ها که از اساسی ترین تجهیزات شبکه هستند در زمینه های مختلف کارایی دارند همچنین برای دستگاه‌های سوئیچینگ قوی ترین نیرو هستند. پاور ماژول جزئی از تجهیزات شبکه می باشد که وجود آن در شبکه ضروری است. اولین تعریف از پاور ماژول دارا بودن چندین خروجی مختلف آن می باشد همچنین از کارایی این محصول می توان به توضیع برق در رک ها اشاره نمود. در این میان برخی از تجهیزات شبکه دارای پاور ماژول می باشند که شامل سوئیچ شبکه ها، پچ پنل ها، روترها و سرورها هستند.

از دیگر کارایی های اصلی پاور ماژول می توان به کنترل جریان الکتریکی اشاره نمود. در رک ها معمولا دو نوع برق مورد استفاده قرار می گیرد که این دو یکی به برق شهر و دیگری به برق یو پی اس متصل می شود. قطعا شما عزیزان می دانید که تجهیزات داخل رک با برق کار می کنند. اگر بخواهیم برای تمامی این تجهیزات به صورت جداگانه به پریز متصل کنیم هم فضای بیشتری نیاز هست هم ظاهر خوبی ندارد و شبکه را به هم میریزد بنابراین استفاده از پاور ماژول منطقی ترین راه است زیرا با پیچ کردن پاور ماژول داخل رک، برق تمام تجهیزات داخل رک تامین می شود. در ادامه قصد داریم انواع پاور ماژول هارا بررسی کنیم. همانطور که در بالا گفتیم پاور ماژول های برق شبکه انواع مختلف دارند که شامل رک اوت، رک، رک دیواری، رک مخابراتی و رک شبکه می باشند.

پاور ماژول چیست و انواع آن

پاور ماژول چیست و انواع آن چه تفاوتی با هم دارند جواب این سوال بسیار واضح است. اصلی ترین تفاوت انواع آن ها در تعداد پورت می باشد که همین کارایی های آن هارا با هم متفاومت می کند. پاور ماژول 3 پورت، پاور ماژول با 6 پورت، پاور ماژول با 8 پورت، پاور ماژول با 9 پورت از کاربردی ترین آن ها می باشند. پاور ماژول ها علاوه بر تعداد پورت از نظر تعداد یونیت نیز با هم متفاوت هستند و در آخر پاور ماژول ها با توجه به شرکت سازنده، تعداد پورت های برق، نوع پورت، با کلید برق، با سیم زمین، فیوز دار و همچنین ارتفاع های مختلف متفاوت است. همانطور که در بالا به شما عزیزان گفتیم پاور ماژول ها انواع مختلفی دارند که برخی قابل نصب در رک هستند و برخی دیگر قابل نصب نیستند و برخی از پاور ماژول ها تحت شبکه LAN یا SNMP می باشند.

به طور کلی، ماژول های برق یا منابع تغذیه به دو صورت خطی و سوئیچینگ تولید و به بازار عرضه می شوند. در منبع تغذیه خطی، ولتاژ و جریان خروجی با تغییر ولتاژ ورودی به صورت خطی تنظیم می شود، در صورتی که در منبع تغذیه سوئیچینگ، ولتاژ و جریان خروجی به کمک کلید الکترونیکی قابل تنظیم است. در نهایت استفاده از ماژول برق یا منبع تغذیه باعث عملکرد بهتر و کارایی گسترده تر دستگاه های الکترونیکی می شود همچنین به دلیل وجود قابلیت های حفاظتی و تثبیت ولتاژ از خرابی و آسیب دستگاه ها جلوگیری می شود. اکثر PDU های جدید و پیشرفته به شما امکان می دهند یک شبکه زنجیره ای را به هم متصل نموده و شما فقط به یک پورت و یک آدرس IP برای چندین PDU نیازمند هستید.

برای شبکه های ساده و کوچک، انواع PDU های غیر هوشمند و بدون قابلیت کنترل در بازار موجو است که معمولا ارزان تر و به صرفه تر می باشند. ماژول پاور یکی از لوازم جانبی رک شبکه است که برق تولید نمی کند. اما توان منبع را به صورت مدیریت شده در بین تجهیزات شبکه توزیع می کند. معمولا شبکه های بزرگ منابع برق دیگری برای مواقع اضطراری دارند و استفاده از این تجهیزات می تواند توزیع برق را مدیریت کند. به خصوص انواع هوشمند ماژول های قدرت. یک ماژول برق مناسب به شما امکان نظارت، مدیریت و کنترل قدرت دستگاه های مختلف را می دهد. شما دوستان و همراهان همیشگی ایمن ارتباط می توانید برای مشاهده انواع  پاور ماژول و خردید رک به فروشگاه آنلاین ایمن ارتباط مراجعه نمایید.

نمایش 1–18 از 34 نتیجه

پاور ماژول 8 پورت کی نت مدل K-NPM00008

پاور ماژول کی دی تی مدل PM-04P

پاور ماژول کی دی تی مدل PM-08P

5,000,000تومان

پاور ماژول 7 پورت فیوزدار رکمونت پایا سیستم

پاورماژول 8 پورت اچ پی آسیا

پاور ماژول 8 پورت مبتکر

پاور ماژول 6 پورت رکمونت الگونت

پاور ماژول 6 پورت مبتکر

پاور ماژول 8 پورت بک تو بک رکمونت اچ پی آی

پاور ماژول 8 پورت بک تو بک رکمونت الگونت

پاور ماژول 8 پورت بک تو بک فیوزدار مینیاتوری HPI

پاور ماژول 8 پورت رکمونت پایا سیستم

پاور ماژول 9 پورت اچ پی آسیا

پاور ماژول 8 پورت رکمونت آماد سیستم

پاور ماژول ۳ پورت آماد سیستم

پاورماژول 19 پورت اچ پی آسیا

پاورماژول 24 پورت IP BASE آتن

پاورماژول 3 پورت اچ پی آسیا