مقالات

پاور ماژول چیست و چه کاربردی دارد

پاور ماژول چیست و کاربرد آن

پاور ماژول چیست و چه کاربردی دارد از جمله سوالاتی است که در این مطلب به آن پرداخته ایم. پاور ماژول یکی از تجهیزاتی است که دارای چندین خروجی مختلف است. آنها از ماژول برق برای توزیع برق در رک استفاده می کنند. از جمله تجهیزاتی که به پاور ماژول شبکه نیاز دارند، می توان به سوئیچ ها، روترها و سرورها اشاره کرد. پاور ماژول در واقع جریان الکتریکی در مرکز داده را کنترل می کند. اکثر مراکز داده از نظارت PDU برای بهینه سازی و توسعه استفاده می کنند. بر اساس این ویرایش، سایر مراکز داده در حفظ قدرت و یافتن روش های مناسب مدیریت مشکل چندانی نخواهند داشت.

پاور ماژول چیست و چه کاربردی در رک شبکه دارد

پاور ماژول چیست و چه کاربردی دارد سوالی است که احتمالا ذهن شما را درگیر کرده است. برخی از تجهیزات شبکه داخل قفسه با برق کار می کنند. برای برق رسانی به تجهیزاتی که گفتیم امکان اتصال این وسایل برقی به پاورپوینت جداگانه وجود ندارد و اگر بخواهیم از سوکت های جداگانه استفاده کنیم اصلا جالب به نظر نمی رسد و شکل نامنظمی به شبکه می دهد. این سردرگمی و به هم ریختگی می تواند مشکلاتی را برای شبکه ایجاد کند. با پیچ کردن پاور ماژول داخل رک، می توانید برق تمام تجهیزات شبکه فعال نصب شده در داخل رک را تامین کنید. در خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار، پاور ماژول در واقع قرار است به شما کمک کند تا اطمینان حاصل کنید که تمام تجهیزات به درستی تغذیه می شوند.

ماژول های برق شهری انواع مختلفی دارند و این انواع بر اساس دسته بندی های خاصی طبقه بندی می شوند. از جمله این موارد می توان به رک پاور ماژول، رک ایستاده، رک دیواری، رک مخابراتی و رک شبکه اشاره کرد. جریان از طریق تابلوهای برق به منبع تغذیه متصل می شود و ماژول برق شبکه کار تغذیه تمامی تجهیزاتی که از آن استفاده می کنند مانند سوئیچ، مودم، سرور و … را انجام می دهد. اکنون این پاور ماژول ها در کاربرد با یکدیگر تفاوت دارند و برخی از آنها بیشتر از بقیه استفاده می شوند. این پاور ماژول ها شامل موارد زیر است: 1) پاور ماژول با 3 پورت، 2) پاور ماژول با 6 پورت، 3) پاور ماژول با 8 پورت، 4) پاور ماژول با 9 پورت.

رایج ترین استفاده از این ماژول های قدرت، مدل 9 پورت است. پورت ها می توانند یک دستگاه استاندارد را تغذیه کنند. اکنون هر چه مصرف کنندگان بیشتر باشد، به پورت های بیشتری نیاز داریم. بسیاری از ماژول های قدرت نیز برای محافظت از سلامت دستگاه های رک شبکه استفاده می شوند. در میان بسیاری از ماژول‌ های برق، برخی برای محافظت از سلامت افرادی که با دستگاه‌های رک شبکه کار می‌کنند استفاده می‌شوند و برخی دیگر مواد بدنه کاملاً متفاوتی دارند. در بیشتر موارد، پاور ماژول تقریباً همان ناحیه واحد را در قفسه ها اشغال می کند.پاور ماژول چیست و چه کاربردی داردبه طور معمول، ماژول های برق افقی برای نصب در قفسه استفاده می شود. این نوع پاور ماژول فضای یک یا دو واحد را اشغال می کند و معمولا دارای حداکثر 2 تا 16 پورت می باشد. اکثر مدل هایی که در بازار می بینید بین 2 تا 9 پورت هستند. اما ماژول های قدرت عمودی در بیرون یا پشت رک استفاده می شوند و برای شبکه های بزرگ مناسب هستند. این نوع پاور ماژول زمانی استفاده می شود که فضای کافی در داخل رک برای نصب پاور ماژول وجود نداشته باشد. معمولا این مدل PDU دارای 23 تا حداکثر 54 پورت می باشد و اکثر مدل های 23 تا 35 پورت در بازار موجود است.

ما متوجه شدیم که انواع پاور ماژول ها از نظر پورت چیست، اما گفتیم که به غیر از پورت، یونیت ها نیز نوع دیگری از پاور ماژول ها هستند، در اینجا می خواهیم انواع پاور ماژول ها را نسبت به یونیت هایشان بشناسیم. در این لیست از کوچکترین پورت شروع می کنیم، به بزرگترین پورت می رویم و متریال بدنه هر کدام را به شما می گوییم.

  • پاور ماژول با 3 پورت با 1 واحد زمینی با بدنه آلومینیومی
  • پاور ماژول با 5 پورت با 1 واحد ارت شده با بدنه آلومینیومی
  • پاور ماژول با 6 پورت با 1 واحد ارت شده با بدنه آلومینیومی
  • پاور ماژول با 8 پورت با 1 واحد زمینی با بدنه آلومینیومی
  • پاور ماژول با 8 پورت با 1 واحد پشت به پشت با بدنه آلومینیومی
  • پاور ماژول با 9 پورت با 1 واحد با بدنه آلومینیومی
  • پاور ماژول با 19 پورت در زیر به همراه واحد عمودی با فیوز مینیاتوری با بدنه آلومینیومی
  • پاور ماژول با 23 پورت زیر با واحد عمودی با فیوز مینیاتوری با بدنه آلومینیومی
  • پاور ماژول با 31 پورت در زیر با واحد عمودی با فیوز مینیاتوری با بدنه آلومینیومی
  • پاور ماژول با 33 پورت زیر با واحد عمودی با فیوز مینیاتوری با بدنه آلومینیومی

پاور ماژول چیست و معرفی برترین پاور ماژول ها

پاور ماژول چیست و چه کاربردی دارد، ماژول برق 8 پورت کی نت مدل K-NPM00008 دارای 8 خانه برای نصب دو شاخه برق می باشد که این دوشاخه ها از نوع معمولی می باشند. اکثر مراکز داده از مانیتورینگ pdu برای بهینه سازی و توسعه استفاده می کنند. ماژول‌ های قدرت رک، بسیاری از PDU‌ های ساده را به PDU‌ های بزرگ‌ تر روی رک تبدیل کرده‌اند که برای فعالیت‌ هایی مانند: فیلتر قدرت برای بهبود کیفیت، متعادل‌ سازی هوشمند بار و کنترل بر روی شبکه محلی استفاده می‌شوند. این ماژول های قدرت در اصل یک واحد هستند. آنها قفسه های ایستاده را اشغال می کنند. معرفی برخی از ویژگی های ماژول برق 8 پورت کی نت مدل K-NPM00008: وزن: 500 گرم، تعداد پورت: 8 پورت، استاندارد: 19 اینچ (منطبق با استانداردهای کامپیوتر، مخابرات و صدا)، نوع کلید برق: نئون، طول: 482.6 میلی متر، تعداد پریز: 8 عدد، جنس بدنه: پی وی سی، دارای دکمه خاموش و روشن.

پاور ماژول کی دی تی مدل PM-08P یکی از تجهیزات برند کی دی تی می باشد. این یک برند ایرانی است که تجهیزات خود را با چهار خط تولید همزمان تولید می کند و سعی کرده تا حد امکان نیازهای داخلی مصرف کنندگان را برطرف کند. در سال 2013، KDT بنیانگذار تولید تجهیزات شبکه، از جمله ساخت دوربین های نظارت شبکه و NVR بود، که اکنون به تولید این موارد و سایر تجهیزات پسیو شبکه، مانند ماژول های برق، پچ کوردهای شبکه، کابل های شبکه، کیستون ها مشغول است. از دیگر خصوصیات این پاور ماژول به این موارد میتوان اشاره کرد: دارای 8 پورت، ابعاد 45x45x435 میلی متر، رنگ سیاه، وزن 610 گرم، واحد نصب قفسه ارتفاع 1، دارای ولتاژ 220 ولت.

پاور ماژول 7 پورت فیوزدار رکمونت پایا سیستم دارای ۷ پورت و دارای فیوز مینیاتوری می باشد. یکی از ویژگی های خوب و کاربردی این ماژول برق داشتن کابل 2 متری با دو شاخه ارت می باشد. در مورد مشخصات فنی این مدل باید گفت 16 آمپر و 220 ولت و فیوزهای آن AC می باشد. این مدل به صورت افقی در جلو و پشت رک نصب می شود. این محصول در انواع قفسه های ایستاده و دیواری قابل استفاده می باشد. بسته بندی این پاور ماژول نایلونی می باشد. پاور ماژول با پیچ در قفسه ثابت می شود. همانطور که می دانید تجهیزات زیادی در قفسه ها وجود دارد و پاور ماژول منبع تغذیه بسیار خوبی به حساب می آید.

پاور ماژول 8 پورت اچ پی آسیا گزینه خوبی برای رک های سایز بزرگ با تعداد تجهیزات زیاد است. این ماژول برق دارای سوکت 16 آمپر 220 ولت می باشد. جنس بدنه آلومینیومی است به طوری که مقاومت بالایی دارد و دارای کلید نئونی است تا ولتاژ به خوبی کنترل شود و امنیت کاربران به صورت مستقیم در دسترس باشد. یک کابل 2 متری در ساخت این پاور ماژول برای دسترسی راحت تر قرار داده شده است. دارای فن و خروجی زمینی مناسب برای قفسه های دیواری و ایستاده. عرض آن 19 اینچ و ارتفاع آن 1 واحد است. همچنین دارای خروجی فن و ارت است.کاربرد پاور ماژول چیست

پاور ماژول چیست و چه کاربردی دارد و کلام پایانی

پاور ماژول چیست و چه کاربردی دارد، پاورماژول یکی از لوازم جانبی رک شبکه است که برق تولید نمی کند. اما توان منبع را به صورت مدیریت شده در بین تجهیزات شبکه توزیع می کند. معمولا شبکه های بزرگ منابع برق دیگری برای مواقع اضطراری دارند و استفاده از این تجهیزات می تواند توزیع برق را مدیریت کند. به خصوص انواع هوشمند ماژول های قدرت. یک ماژول برق مناسب به شما امکان نظارت، مدیریت و کنترل قدرت دستگاه های مختلف را می دهد. پاور ماژول رک یکی از قابلیت های پسیو شبکه است و قابل نصب در رک می باشد. در بیشتر موارد، ماژول اصلی برق دارای مسیری برای جریان ورودی است.

ماژول های برق معمولاً از آلومینیوم ساخته می شوند. وجود کلیدهای نئون بر روی اکثر ماژول ها استفاده از آنها را آسان تر کرده است. برخی از ماژول های برق مجهز به فیوز محافظ برای اطمینان از ایمنی افرادی هستند که با تجهیزات شبکه کار می کنند. دلیل تنوع پاور ماژول ها و تفاوت قیمت آنها به دلایلی از جمله شرکت سازنده، تعداد پورت، نوع پورت، مجهز به کلید قطع و وصل جریان برق، داشتن سیم ارت، فیوز دار و ارتفاع آن بستگی دارد. پاور ماژول یکی از تجهیزات اصلی رک است.

در رک ها می توان از دو نوع برق استفاده کرد یکی به برق شهر و دیگری به برق یو پی اس. دستگاه های رک به PDU های مختلف متصل هستند و قادر به انجام بسیاری از عملکردها هستند. حتی برخی از مدل های وارداتی امکان کنترل از راه دور را نیز ارائه می دهند. برای انتخاب پاور ماژول مناسب ابتدا باید به اندازه و شکل شبکه توجه کرد و بر اساس آن یکی از انواع پاور ماژول افقی یا عمودی را با تعداد پورت مناسب خریداری کرد. در این مقاله به شما گفتیم که پاور ماژول چیست و چه انواعی دارد. همچنین در مورد کاربردهای پاور ماژول صحبت کردیم تا بتوانید بهتر انتخاب کنید. شما عزیزان می توانید برای تهیه محصول پاور ماژول و رک به آدرس اینترنتی ایمن ارتباط مراجعه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]