خانه » سوئیچ شبکه گرنداستریم

نمایش 1–18 از 27 نتیجه

نمایش 45

سوئیچ شبکه گرنداستریم، سوئیچ وسیله ای است که برای اتصال گره ها در شبکه استفاده می شود، یعنی زمانی که می خواهید رایانه ها را به هم وصل کنید، سوئیچ شبکه یکی از راه حل های شماست، به این دلیل می گوییم یکی از راه حل های شماست، زیرا می توانید یک هاب، روتر یا حتی یک مودم در شبکه های کوچک برای اتصال گره ها در شبکه استفاده کنید.

عملکرد سوئیچ شبکه گرنداستریم

سوئیچ شبکه گرنداستریم، سوئیچ در واقع یکی از دستگاه های فعال شبکه است، اگرچه شباهت زیادی به هاب دارد، اما بسیار هوشمندتر از هاب است و بر اساس مدل OSI کار می کند، سوئیچ ها معمولا در لایه 2 شبکه یا داده ها هستند. لایه لینک و با پروتکل اترنت کار می کنند، سوئیچ‌های شبکه مدیریت‌شده لایه ۲+ که به شرکت‌های کوچک تا متوسط ​​اجازه می‌دهد تا شبکه‌های تجاری مقیاس‌ پذیر، ایمن، با کارایی بالا و هوشمندی بسازند که کاملاً قابل مدیریت هستند.

سوئیچ هایی که معمولاً پردازش را در لایه 3 یا بالاتر انجام می دهند، اغلب سوئیچ های چند لایه یا سوئیچ های لایه 3 نامیده می شوند. سوئیچ ها وسایل ارتباطی هستند که داده ها را بین دستگاه ها انتقال می دهند. برای توضیح ساده تر، سوئیچ وسیله ای است که بین مسیر ارتباطی دستگاه ها نصب می شود تا از تجمع و سردرگمی اطلاعات بین مسیر ارتباطی جلوگیری کند. هنگامی که بسته های اطلاعاتی از یک دستگاه به دستگاه دیگر ارسال می شوند، ممکن است همزمان با سایر اطلاعات دستگاه دیگر تداخل داشته باشند.

در این صورت احتمال از بین رفتن اطلاعات یا دیر رسیدن اطلاعات به دستگاه مقصد وجود دارد. در این مواقع وجود سوئیچ ها به اطلاعات کمک می کند تا به صورت منظم و بدون ضرر به مقصد برسد. تفاوت سوئیچ ها و هاب ها در برنامه نویسی است. می توانید سوئیچ را طوری برنامه ریزی کنید که داده های ارزشمندتر سریعتر به مقصد برسد. این باعث شد سوئیچ ها هوشمندتر از هاب ها باشند. سوئیچ شبکه در اکثر شبکه های محلی مدرن نقش اساسی دارد. شبکه های متوسط ​​تا بزرگ معمولاً شامل یک یا چند سوئیچ مدیریت شده هستند.

سوئیچ برای اتصال دستگاه های مختلف مانند کامپیوتر، روتر، پرینتر شبکه، دوربین مدار بسته و اتصال در شبکه های کابلی و… استفاده می شود. یک سوئیچ ارتباط مستقیم بین پورت دستگاه مبدا و پورت دستگاه مقصد برقرار می کند و بسته ها مستقیماً فقط به آن ارسال می شوند. این ویژگی از آنجا ناشی می شود که سوئیچ می تواند بسته ها را پردازش کند، در سوئیچ های معمولی که به سوئیچ های لایه دو معروف هستند این پردازش تا لایه دوم مدل OSI بالا می رود و نتیجه این پردازش جدولی است که توسط سوئیچ خوانده می شود.

آدرس سخت افزاری (MAC) فرستنده بسته را خوانده و پورت دسترسی ثبت می شود. سوئیچ با مراجعه به این جدول آدرس دهی بسته ها را در لایه دوم انجام می دهد، یعنی این جدول مشخص می کند که بسته ورودی به کدام پورت ارسال شود. در شبکه های بزرگ سوئیچ ها جداول خود را به اشتراک می گذارند تا همه بدانند کدام دستگاه به کدام سوئیچ متصل است و در نتیجه ترافیک کمتری در شبکه ایجاد می شود.

مزایای سوئیچ شبکه و انواع آن

سوئیچ شبکه گرنداستریم، بهبود عملکرد شبکه: با ایجاد یک اتصال اختصاصی بین دستگاه ها، سوئیچ تراکم شبکه را کاهش می دهد و عملکرد کلی را بهبود می بخشد. امنیت پیشرفته: سوئیچ های شبکه ویژگی های امنیتی پیشرفته ای را ارائه می دهند که مدیران شبکه را قادر می سازد دسترسی به منابع شبکه را کنترل کرده و از دسترسی غیرمجاز به داده های شبکه جلوگیری کنند.

مقیاس پذیری: سوئیچ های شبکه را می توان به راحتی برای افزودن دستگاه های اضافی با رشد شبکه گسترش داد و آنها را به یک راه حل مقیاس پذیر برای شبکه های کوچک و بزرگ تبدیل کرد. قیمت مناسب: سوئیچ ها یک راه حل مقرون به صرفه برای اتصال چندین دستگاه در یک شبکه هستند. بنابراین با استفاده از آنها نیاز به ترکیبات ویژه گران قیمت برطرف می شود.

به طور کلی سوئیچ به عنوان یکی از تجهیزات شبکه به 2 دسته کلی تقسیم می شود. سوئیچ های مدیریت نشده و سوئیچ های مدیریت شده. تفاوت اصلی در عملکرد قابل تنظیم سوئیچ مدیریت شده است که برای شخصی سازی و بهینه سازی ترافیک شبکه برای برنامه های خاص استفاده می شود. سوئیچ های مدیریت نشده به گونه ای طراحی شده اند که راه اندازی و استفاده آسانی داشته باشند. این سوئیچ های شبکه نیازی به پیکربندی ندارند و اغلب در شبکه های خانگی و تجاری کوچک استفاده می شوند.

سوئیچ های مدیریت شده امنیت و انعطاف بیشتری به شما می دهند و می توانید آنها را متناسب با شبکه خود سفارشی کنید. با این کنترل می توانید تنظیمات شبکه محلی خود را بیشتر مدیریت کنید، از جمله کنترل های ترافیک LAN، اولویت بندی کانال های خاص و همچنین ایجاد شبکه های محلی مجازی، پیکربندی و نظارت بر تنظیمات شبکه خود. استفاده از سوئیچ های مدیریتی در داخل اتاق سرور شبکه های بزرگ با پهنای باند بالا استفاده می شود.

تاریخچه گرنداستریم و نتیجه گیری

سوئیچ شبکه گرنداستریم، تاریخچه شرکت گرنداستریم از سال 2002 آغاز می شود. زمانی که بنیانگذاران این شرکت تصمیم گرفتند چیزی را بسازند که به عنوان یکی از اولین دستگاه های SIP در بازار شناخته می شود. این شرکت از ابتدای تاسیس سعی کرد از فناوری «انتقال صدا در اینترنت» برای تقویت شبکه تلفنی شرکت ها استفاده کند.

امنیت شبکه، قابلیت تطبیق با شبکه های مختلف، راهکارهای کنفرانس و راهکارهای سرور ابری برای پیشرو شدن این شرکت در بازار بسیار موثر بوده است. این شرکت به کسب‌وکارها امکان دسترسی به پلتفرم‌های ارتباطی قدرتمندی را می‌دهد که نصب، مدیریت و استفاده از آن‌ها آسان‌تر از همیشه است.

سوئیچ شبکه که یکی از پرفروش ترین محصولات در زمینه تجهیزات شبکه است، این روزها مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است. در این دسته به معرفی انواع برندهای سوئیچ شبکه می پردازیم. برای راه اندازی سیستم خود و همچنین رفع نیازهای برق دستگاه های خود به انواع سوئیچ های شبکه نیاز دارید. در این دسته می توانید نمونه هایی از سوئیچ های شبکه POE و غیر POE را مشاهده کنید. همچنین می توانید با مراجعه به سایت ایمن ارتباط سوئیچ شبکه و محصولات مورد نظر را بررسی کرده و خودتان انتخاب کنید.

سوالات متداول

سوئیچ ها چگونه جداول آدرس MAC را برای یادگیری آدرس دستگاه حفظ می کنند؟

سوئیچ ها جدولی به نام جدول آدرس MAC دارند که آدرس فیزیکی سخت افزار (MAC) دستگاه های متصل به هر پورت را ذخیره می کند. هر بار که بسته ای وارد سوئیچ می شود، آدرس منبع آن در این جدول ثبت می شود. با استفاده از این جدول، سوئیچ می داند که هر بسته باید از کدام پورت خارج شود.

انواع سوئیچ شبکه های کامپیوتری کدامند؟
Fixed، ماژولار، Stsckabale، Poe، فیبرنوری، غیرمدیریتی، مدیریتی، هوشمند، 3لایه، دیتاسنتر.

مزایا و معایب سوئیچهای مدیریت‌پذیر و بدون مدیریت چیست؟

سوئیچهای مدیریت‌پذیر امکانات پیشرفته‌ای برای پیکربندی و مدیریت دارند اما گران‌قیمت هستند. سوئیچهای بدون مدیریت ارزان‌ترند اما فاقد امکانات پیشرفته مدیریت شبکه هستند. سوئیچهای ترکیبی تلفیقی از هر دو مدل هستند.

کاربرد الگوریتم های STP و RSTP در سوئیچ ها چیست؟

STP و RSTP الگوریتم هایی هستند که توسط سوئیچ ها برای جلوگیری از حلقه ها و بهینه سازی مسیرهای انتقال داده در شبکه هایی که دارای مسیرهای فیزیکی اضافی هستند استفاده می شوند. RSTP نسخه بهبود یافته STP است.