خانه » انواع زاویه

نمایش 1–18 از 23 نتیجه

نمایش 45

انواع زاویه، زاویه از متعلقات ترانک و جزو تجهیزات شبکه غیر فعال است. در بررسی لوازم ترانک باید گفت که برای پوشاندن گوشه های خالی ترانک در هنگام نصب از زاویه ها استفاده می کنند که هر کدام از این زاویه ها کاربرد خاص خود را دارند. برای پوشاندن و زیباسازی ترانک در محیط از یک سری لوازم مخصوص استفاده می کنند. این لوازم شامل زاویه های داخلی، خارجی و مسطح می باشد.

معرفی انواع زاویه ترانک

انواع زاویه، ترانکینگ یک ظرف پلاستیکی است که بیشتر در مراکز اداری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و در کابل کشی روکار استفاده می شود. ترانکینگ کابل شبکه و سیم ها را از آسیب های احتمالی و فیزیکی محافظت می کند. در ادامه به معرفی انواع زاویه ترانک میپردازیم. زاویه داخلی یا زانوی داخلی ترانک، قطعه ای است که در قسمت داخلی ترانک که به دیوار می رسد یا با دیوار زاویه 90 درجه ایجاد می کند، استفاده می شود.

وظیفه اصلی و کاربرد زاویه داخل ترانک برقراری ارتباط بین دو ترانک در محل برخورد آنها در زاویه 90 درجه دیوار است. کابل باید در تمام قسمت ها آب بندی شود تا آب، مایعات یا حشرات و حیوانات موذی نتوانند به آن نفوذ کنند. در غیر این صورت، خطر برق گرفتگی و آتش سوزی افزایش می یابد. در صورتی که کابل هایی که داخل کانال هستند در مکان هایی که زاویه 90 درجه دارند پوشانده نشوند، احتمال خطرات ذکر شده افزایش می یابد.

زاویه داخلی ترانک شامل دو قطعه مثلثی شکل است که محل تلاقی دو ترانک است که در گوشه به زاویه 90 درجه می رسد و یک تقاطع را کاملا می پوشاند، به طوری که یکی از قسمت ها در بالای ترانک قرار می گیرد و دیگری در پایین ترانک. زاویه ای که برای چرخش 90 درجه (خارجی) از یک دیوار به دیوار دیگر استفاده می شود، زاویه خارجی نامیده می شود. از زاویه خارجی ترانک در مکان هایی استفاده می شود که ترانکینگ با سطوح یا دیوارهای دیگر برخورد می کند و لازم است جهت ترانک با زاویه خارجی 90 درجه تغییر یابد.

زاویه خارجی برای زیبایی و هدایت مسیر ترانک بسیار موثر است. زاویه تخت برای پوشاندن محل اتصال دو ترانک که در یک صفحه هستند و برای تغییر جهت استفاده می شود. وضعیت این دو ترانک به گونه ای است که با یکدیگر زاویه 90 درجه می سازند. استفاده از این قطعه باعث زیباتر جلوه دادن ناحیه اتصال می شود و همچنین از ورود گرد و غبار یا جوندگان به داخل ترانکینگ جلوگیری می کند. به طور کلی، زاویه مسطح برای اتصال کانال به صورت عمودی بر روی یک سطح صاف استفاده می شود.

جمع بندی

انواع زاویه، هدف اصلی ترانکینگ محافظت از کابل های برق است. عدم محافظت از این موارد می تواند منجر به آسیب و تعمیرات پرهزینه شود. کابل های قرار داده شده در کانال باید در تمام قسمت ها داخل ترانک باشد و در قسمت های انتهایی و گوشه دار باقی نماند، بنابراین لوازم جانبی مانند  زاویه ترانکینگ، ته بند ترانکینگ تعریف میشوند تا محافظت را برای کابلها در تمام قسمت های ترانکینگ به وجود بیاورند.

زوایای اتصال به سه نوع زوایای مسطح، داخلی و خارجی تقسیم می شوند. هر کدام از این قطعات در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. لوازم جانبی ترانک به تنهایی قابل استفاده نیستند و این مجموعه ترانک است که ارزش شبکه را افزایش می دهد. هر یک از این لوازم جانبی کاربرد خاصی دارند،

اما یک مجرای کامل به طور کلی از کابل ها در برابر تنش و خوردگی محافظت می کند، از تداخل الکترومغناطیسی جلوگیری می کند و در برخی موارد شبکه را از آب و آتش در امان نگه می دارد. همچنین شما عزیزان می توانید برای خرید و مشاهده انواع تجهیزات شبکه و متعلقات آن به آدرس اینترنتی ایمن ارتباط مراجعه نمایید.