خانه » سینی رک

نمایش 1–18 از 24 نتیجه

نمایش 45

سینی رک، در هر اتاق سرور یا مرکز داده، تجهیزات متعددی با کارایی و قیمت های متفاوت وجود دارد. به عنوان مثال می توان به انواع مختلف سرورها، سیستم های ذخیره سازی اطلاعات (NAS، DAS، SAN)، یو پی اس، سوئیچ شبکه، روترها، فایروال ها و … اشاره کرد. صرف نظر از عملکرد و کارایی تجهیزات شبکه فوق، اولین مرحله مهم قبل از شروع، نحوه نصب فیزیکی تجهیزات شبکه است.

معرفی سینی رک و انواع آن

سینی رک، به طور کلی، سینی های رک در داخل قفسه ها قرار دارند. این سینی ها وظیفه پشتیبانی تمامی تجهیزات را بر عهده دارند. سینی رک ها از تجهیزات شبکه زیادی مانند سرورها، دسکتاپ ها، لپ تاپ ها و غیره پشتیبانی می کنند. هر کسب‌وکاری که از سرورها یا سخت‌افزار شبکه استفاده می‌کند، می‌تواند از رکمونت‌ها و ریل‌ها بهره‌مند شود. به عبارت ساده تر، این دستگاه ها می توانند فضا و شرایط زیادی را برای سخت افزار ایجاد کنند. استفاده از این دستگاه ها از امنیت آنها نیز پشتیبانی می کند.

بهتر است از سینی هایی با تنظیمات پیشرفته مانند تنظیمات عمق استفاده کنید. از طریق این تنظیمات می توانید به راحتی عمق آیتم های مورد نظر خود را تنظیم کنید. قفسه های رک حدود 400 کیلوگرم را حمل می کنند. البته لازم به ذکر است که این میزان وزن برای انواع سینی های قفسه ای صدق نمی کند و ممکن است برخی سینی ها تحمل وزن بسیار کمتری داشته باشند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که تحمل وزن سینی ها به عوامل زیادی از جمله اندازه و نوع فرآیند تولید و ساخت آنها بستگی دارد. به طور کلی سینی ها به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم می شوند.

سینی رک ثابت: طبقات ثابت رک به سه قسمت تقسیم می شوند که قسمت اول 1 واحدی قسمت دوم 2 واحدی و قسمت سوم تخت است. اما توجه داشته باشید که در طبقه اول یونیت که در جلوی قفسه قرار می گیرد برای استفاده از وسایلی که خیلی سنگین نیستند و در قسمت دوم برای وسایلی با وزن متوسط ​​که در هر چهار طرف پیچ دار نصب می شوند مناسب است. در قسمت انتهایی نیست که از چهار طرف پیچ می شود، می توانیم از تجهیزات با وزنه های سنگین تر استفاده کنیم، این قطعه دارای طول عمق 60، 80 و همچنین 100 سانتی متر است تا بتواند نیاز ما را به طور کامل برطرف کند.

سینی رک متحرک: همانطور که همه می دانیم سینی های متحرک برای قرار دادن و پشتیبانی از وسایلی مانند صفحه کلید و ماوس استفاده می شود. لازم به ذکر است که با باز کردن درب قفسه، درب مانند یک سرسره به جلو حرکت می کند. مدیر شبکه می تواند از این حالت درب به عنوان دسکتاپ استفاده کند. جالب است بدانید بسته به نوع قفسه، اندازه کشوها نیز متفاوت خواهد بود. باید بدانید که هدف اصلی رک ها و ساخت آن ها نگهداری و مراقبت از تجهیزات کامپیوتری است.

این سینی ها می توانند بسیاری از تجهیزات مانند سرورها، فایروال ها، چاپگرها و غیره را پشتیبانی کنند. این مراقبت و پشتیبانی در عملکرد تجهیزات و طول عمر آن بسیار مفید خواهد بود. اصولا از سینی های ثابت برای قرار دادن و راه اندازی تجهیزات سنگین استفاده می شود. در سینی های ثابت بسته به وزن تجهیزات تنظیمات خاصی انجام می شود. اما در سینی های متحرک از این عمل برای قرار دادن وسایل سبک استفاده می شود. از تجهیزات سبک مانند ماوس در سینی های متحرک استفاده می شود. سینی های متحرک رک در اندازه ها و عمق های مختلف ساخته و به بازار عرضه می شوند.

سینی رک و جمع بندی

سینی رک، رک ها در انواع مختلف یافت می شوند. برخی از این رک ها انواع مختلفی دارند از جمله رک های ایستاده، رک های دیواری، رک های مخابراتی و …. انواع مختلف و تعداد زیاد رک می تواند انتخاب مناسبی برای مرکز داده شما باشد که وظیفه خطیری دارد. اما اگر نیازهای خود را در نظر بگیرید، می توانید قفسه یا کابینت مناسبی را برای استفاده خود انتخاب کنید. رک محفظه ای با تعدادی ریل و یک در (یا چندین در) و پانل های جانبی است.

به طور کلی، سینی های رک در داخل قفسه ها قرار دارند. این سینی ها وظیفه پشتیبانی تمامی تجهیزات را بر عهده دارند. سینی رک ها از تجهیزات زیادی مانند سرورها، دسکتاپ ها، لپ تاپ ها و غیره پشتیبانی می کنند. اگر شما از جمله افرادی هستید که به رک شبکه نیاز دارید، باید توجه داشته باشید که چه تجهیزاتی را می خواهید در رک شبکه قرار دهید و سپس با تهیه لیست مناسب، رک شبکه مناسب را برای سرور خود جستجو کنید و در صورت عدم آماده سازی رک مناسب ​​قطعا مشکل ساز خواهد شد.

وزن تجهیزات خود را در نظر بگیرید. اگر تجهیزات سنگین و بزرگی مانند سرور نصب می کنید، استحکام رک می تواند مهم باشد و اگر اغلب نیاز به دسترسی به اطراف تجهیزات دارید، قفسه باز مناسب تر از رک است. همراهان عزیز شما می توانید برای مشاهده و خرید انواع رک و متعلقات آن به سایت ایمن ارتباط مراجعه نمایید.

سوالات متداول

چند نوع سینی رک وجود دارد؟

سینی رک شبکه به صورت ثابت و متحرک در بازار موجود است که به صورت ساده و مشبک عرضه میشود. یک مدل سینی جنرال وجود دارد که برای رک با انواع عمق مناسب است.

سینی ثابت رک چند نوع دارد؟

طبقه های ثابت رک به سه نوع یک یونیت، ۲ یونیت و تخت تقسیم می شوند. طبقه های یک یونیت که فقط در جلو رک پیچ می شوند برای قرارگیری تجهیزات سبک در رک استفاده می شوند و طبقه های ۲ یوینت برای تجهیزات با وزن متوسط. بر روی طبقه های تخت ثابت که چهار طرف رک پیچ می شوند می توان وزن های سنگینی مثل سرورهای تاور، مونیتور، یو پی اس و… قرار داد. طبقه های ثابت تخت نسبت به نوع رک دارای عمق های ۶۰، ۸۰ و ۱۰۰ سانتیمتری هستند.

سینی متحرک رک چه کاربردی دارد؟

جهت قرارگیری کیبورد و ماوس درون رک مورد استفاده قرار می گیرد. هنگامی که درب رک را باز می کنید بصورت کشویی جلو می آید و با قرارگرفتن صندلی در زیر آن سرپرست شبکه می تواند مانند یک میز از آن استفاده کند. متناسب با نوع رک با کشوهای متفاوت ۶۰، ۸۰ و ۱۰۰ سانتیمتری ارائه می شود.

از انواع متعلقات رک شبکه کدام مهمتر است؟

هر کدام از انواع متعلقات رک به نوبه خودشون کاربردی و حائز اهمیت هستن توصیه می کنیم تمام متعلقات رک رو به صورت کامل نصب کنید.