خانه » قاب کیستون
هیچ محصولی یافت نشد.

قاب کیستون، کیستون شبکه یا سوکت شبکه یکی از کارآمدترین تجهیزات شبکه داخلی LAN است. در واقع نوعی کانکتور مادگی است که برای برقراری ارتباط بین کابل شبکه و سایر تجهیزات مانند سوئیچ ها، روترها، سرورها یا کیس های کامپیوتر کاربر نهایی استفاده می شود. از قاب های کیستون برای قرار دادن یک کیستون در قاب استفاده می شود.

کاربرد کیستون و انواع آن

قاب کیستون، بسیاری از مردم فکر می کنند که استفاده از کیستون به تلفن (RJ-11) و تجهیزات شبکه (RJ-45) محدود می شود، در حالی که کیستون رابطی است که از یک طرف به یک کابل و از طرف دیگر به دستگاهی که پورت مادگی دارد متصل می شود. و محدود به تلفن و شبکه نیست. کیستون ها انواع مختلفی دارند و کاربردهای متفاوتی دارند. این قطعه در بسیاری از قسمت های شبکه مانند ترانکینگ، داخل پچ پنل، باکس های نصب شده روی دیوار (پریز شبکه) و … کاربرد دارد.

کیستون ها را می توان بر اساس عوامل متعددی طبقه بندی کرد. این عوامل شامل نوع محصول، محل و نصب، نوع کاربرد و … می باشد. با توجه به گستردگی کارایی این قطعات، در اندازه ها و اشکال مختلف ساخته می شوند. دلیل این امر مناسب بودن این قطعه برای محل نصب مورد نظر می باشد. این قطعه عموماً در جعبه های دیواری و توکار، پانل های گچی، روکش های روی تنه و کمدهای کنار تخت استفاده می شود. بنابراین از نظر موقعیت مکانی می توان آنها را به 5 دسته تقسیم کرد. توجه داشته باشید که هر یک از این دسته ها منحصراً برای مکان خاص خود طراحی شده اند و در مکان دیگری قابل نصب نیستند.

اگر هر نوع کیستون در محل خاص خود نصب نشود، با خطای ارتباطی بین تجهیزات مواجه می شویم و فرآیند نصب که بسیار مهم است، به درستی انجام نمی شود. کیستون بر اساس جنس بدنه به دو نوع فلزی و تمام پی وی سی تقسیم می شود که نوع اول برای انتقال جریان الکتریکی و سیستم اتصال به زمین طراحی شده است. کیستون ها با توجه به معیار ابعاد و اندازه به دو گروه باریک و پهن تقسیم می شوند که با توجه به محل نصب انتخاب می شوند. کیستون را می توان بر اساس رنگ در دسته های مختلفی قرار داد. این قطعه دارای رنگ بندی خاصی است که در هنگام راه اندازی شبکه به شما کمک می کند و روند نصب را سرعت می بخشد.

سوالات متداول

تفاوت کیستون RJ45 و RJ11 در چیست؟

کیستون RJ45 پرکاربردترین نمونه در بحث شبکه به‌ حساب می آید اما کیستون RJ11 مخصوص استفاده در سیستم های مخابراتی و تلفن طراحی شده است.

آیا کابل شبکه و کیستون باید از یک Cat باشند؟

اگر هم از یک Category نباشند کار می‌کنند، اما یکی از آن‌ها نمیتواند حداکثر توان خود را به نمایش بگذارد.

شیلد کیستون چه نقشی دارد؟

کاهش نویز و تداخل الکترو مغناطیسی.

چه برندهایی کیستون شبکه تولید می کنند؟

برندهای خارجی مثل لگراند، نگزنس، و برندهای ایرانی مثل سوپیتا، دانوب و البرز.

کیستون ها بر چه اساسی تقسیم بندی می شوند؟

کیستون‌ها بر اساس Category و نویزپذیری تقسیم‌بندی میشوند.