مقالات

فروش تجهیزات شبکه در تهران

فروش تجهیزات شبکه در تهران

فروش تجهیزات شبکه در تهران، امروزه با توجه به تمایل شرکت ها به رشد و توسعه ی کسب و کارشان، خرید تجهیزات شبکه افزایش یافته است. حال میخواهیم بدانیم تجهیزات شبکه چیست؟ به آن دسته از ابزارها و وسایلی که برای راه اندازی شبکه ی رایانه ای نیاز است تجهیزات شبکه می گوییم. در بیشتر سازمان ها تجهیزات شبکه از اهمیت فوق العاده ای برخوردار هستند و این به این دلیل بوده که با شبکه های رایانه ای پیشرفته و مطمئن می توانند بیشترین سود را از کسب و کار خود به دست بیاورند. پس با شناخت بهتر این تجهیزات می توانند کار آمدتر و بهتر یک شبکه ی کامپیوتری را راه اندازی کنند.

آشنایی با انواع تجهیزات شبکه

فروش تجهیزات شبکه در تهران، کاربران و کارمندان یک سازمان برای ارسال اطلاعات یا تبادل آن به رایانه، سخت افزار و نرم افزارهایی احتیاج دارند که با استفاده از آنها می توانند ارتباط خود را برقرار کنند که به این مجموعه، شبکه می گویند. حال برای برپایی این شبکه به تجهیزاتی نیازمندیم که به آن تجهیزات شبکه می گویند. در مجموع تجهیزات شبکه دو نوع تجهیزات فعال یا اکتیو و یا به بیان دیگر تجهیزات غیر فعال یا پسیو تقسیم می شوند. تجهیزات اکتیو به آن دسته از تجهیزات گفته میشود که استفاده از آنها با اتصال جریان برق صورت می گیرد. در عوض تجهیزات پسیو تجهیزاتی هستند که به اتصال جریان برق نیاز ندارند و جزء ابزار زیر ساختی برای انتقال اطلاعات در نظر گرفته می شوند.

معرفی تجهیزات اکتیو یا فعال شبکه: سوئیچ شبکه یکی از اجزای شبکه بوده که نقاط شبکه یا دستگاه ها را به هم متصل می کند در اصل سوئیچ جنبه مدیریتی بهتری نسبت به هاب و روتر دارد که می توان آن را مدیریت کرد. از هر رایانه یک کابل شبکه به سوئیچ متصل می شود تا هر گاه پیامی از رایانه برای شبکه ارسال شد سوئیچ شبکه آن را هوشمندانه به مقصد اصلی برساند. در واقع سوئیچ شبکه به عنوان یک کنترل کننده عمل می کند و به دستگاه های موجود در شبکه اجازه می دهد تا به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. کارت شبکه یا NIC از دیگر تجهیزات اکتیو بوده که یک قطعه فیزیکی است که بر روی کامپیوتر نصب می شود و کارآیی آن به این صورت است که اتصال شبکه به اینترنت را امکان پذیر می کند، یعنی با نصب کارت شبکه روی سیستم خود می توانید به wifi یا مودم وصل شوید و اطلاعات را ارسال یا دریافت کنید.در این تصویر فروش تجهیزات شبکه در تهران و انواع آن را مشاهده می کنیدهاب، وسیله ای است که همزمان می تواند چند دستگاه رایانه را به یکدیگر متصل کرده و هم به عنوان تقویت کننده از آن استفاده می شود. به عنوان مثال، هاب داده هایی که در حین انتقال آسیب دیده باشند را تقویت می کند. هاب به آدرس خاصی داده ها را ارسال نمی کند بلکه بسته های دریافتی را به همه ی دستگاه های متصل ارسال می کند. هاب در دو نوع تک پورت و چند حالته موجود می باشد. اکسس پوینت نیز از دیگر تجهیزات اکتیو بوده که وسیله ای است که به دستگاه های وایرلس کمک می کند تا به شبکه ی سیمی متصل شوند و با آنها ارتباط برقرار کنند. اکسس پوینت ها و یا نقاط دسترسی، یک دستگاه فرستنده و گیرنده رادیویی دارند که به دستگاه های بی سیم کمک می کنند تا اطلاعات را ارسال کنند.

معرفی تجهیزات پسیو یا غیرفعال: رک شبکه به محفظه ها یا قفسه های فلزی گفته می شوند که باعث می شوند سایر تجهیزات شبکه در منطقه ایمن قرار بگیرند و از آسیب های فیزیکی در امان باشند. این محفظه ها با درب شیشه ای و یا توری و در دو نوع دیواری و ایستاده در بازار تجهیزات موجود هستند رک ها در سایزهای مختلف تولید می شوند که اندازه رک ها بر اساس یونیت شناخته می شود. در واقع در تعداد یونیت مختلف تولید شده که نشان دهنده ارتفاع قابل استفاده در رک ها می باشد. کابل شبکه، یکی از اجزای مهم هر شبکه می باشد زیرا با استفاده از آن می توان اطلاعات را در شبکه انتقال داد و یا دریافت کرد. با اتصال کابل ها به رایانه ها و سایر دستگاه ها می توان یک شبکه را ساماندهی کرد.

کیستون هم نوعی از تجهیزات پسیو شبکه بوده که در واقع منظور از کیستون همان پریز است که باعث ایجاد اتصال بین تجهیزات می شوند و همچنین نقش مهمی در سرعت شبکه دارند و جنس آنها از پلاستیک یا فلز می باشد. پچ کورد نیز نوعی از کابل بوده که در دو سر آن سوکت زده شده است و متراژ کمتری نسبت به کابل شبکه دارند به همین علت برای آن دسته از تجهیزات که نزدیک به هم هستند استفاده می شود. پچ کورد ها در دو نوع از جنس فیبر نوری و مسی تولید می شوند. سوکت شبکه، قطعاتی هستند که به انتهای کابل ها وصل می شوند تا بتوان با اتصال آنها به هر کدام از تجهیزات اطلاعات را رد و بدل کرد. سوکت ها هم در شبکه های خانگی و هم در شبکه های سازمانی بسیار کار آمد و تاثیرگذار در سرعت و میزان انتقال اطلاعات هستند.

داکت و ترانک، این نوع از تجهیزات محفظه هایی هستند که از آنها برای محافظت از کابل های برق و شبکه استفاده می شود. البته باید بدانید که ترانک ها در ابعاد بزرگتر و داکت ها در ابعاد کوچکتر تولید می شوند که بنابر نیاز هر شبکه میتوان از ترانک ها در فضاهای بزرگتر و از داکت ها در فضای کوچکتر استفاده کرد. ترانک ها مقاومت خوبی داشته و ضد آب و ضد حریق هستند. در مقابل داکت ها مقاوم در برابر ضربه و عایق جریان برق بوده و منعطف بودن از ویژگی های آنها به حساب می آید. پچ پنل که نوع دیگری از تجهیزات شبکه پسیو است در داخل رک قرار می گیرد و محل جمع آوری کابل ها می باشد. با استفاده از آنها می توانید کابل کشی را منظم تر ایجاد کنید.

فروش تجهیزات شبکه در تهران

فروش تجهیزات شبکه در تهران، مجموعه ایمن ارتباط یکی از فروشگاه های معتبر در زمینه ی فروش تجهیزات شبکه در تهران می باشد که همه ی این محصولات را می توانید با بهترین کیفیت، قیمت فوق العاده و گارانتی اصالت کالا از این شرکت خریداری نمایید. برای خرید تجهیزات شبکه باید اطلاعات کافی و مفید در رابطه با تک تک این محصولات داشته باشید زیرا عدم آگاهی باعث خریدی اشتباه می شود و عملکرد شبکه ی شما را مختل می کند. بهتر است برای خرید این تجهیزات نکاتی را در نظر بگیرید مثلا در هنگام خرید از اصل بودن و گارانتی محصول مطمئن شوید.در این تصویر فروش تجهیزات شبکه در تهران توسط شرکت ایمن ارتباط را مشاهده می کنیدنکته ی دیگر اینکه سعی کنید تمام تجهیزات مورد نیاز را از یک فروشگاه تهیه نمایید زیرا برخی از تجهیزات باید با هم هماهنگ و از یک برند باشند تا عملکرد مناسب داشته باشند. وجود انواع برندها در انتخاب این تجهیزات هنگام خرید باعث سردرگمی میشود شما باید به این نکته دقت کافی داشته باشید که از یک فروشگاه مورد اعتماد و با گارانتی اصل محصول را خریداری کنید چون تجهیزات شبکه هم مانند تمامی وسایل الکترونیکی ممکن است دچار خرابی شوند و در صورت نداشتن گارانتی شما متحمل هزینه های سنگین برای تعمیر این تجهیزات خواهید شد.

شرکت ایمن ارتباط شرکتی آینده نگر است که با تمرکز بر تحقیق و توسعه، نوآورانه ترین محصولات را به بازار عرضه می کند. فعالیت اصلی این شرکت با توجه به نیازها و خواسته های مشتریان خود است تا با قدردانی از تمامی خواسته ها در هر شغل، این ایده ها را متحول کند. همچنین این مجموعه تمامی تجهیزات شبکه را با بهترین برندها از جمله گرنداستریم، یالینک، اسنوم و چند برند محبوب دیگر و با ضمانت اصل بودن و گارانتی محصول به فروش می رساند و به مشتریان خود این اطمینان را می دهد که کلیه خدمات فروش، نصب و راه اندازی مطابق با استانداردهای نمایندگی انجام می شود. خرید همه ی این تجهیزات تخصصی است و باید طراح شبکه شخصا برای خرید این محصولات اقدام کند.

کلام پایانی در خصوص فروش تجهیزات شبکه در تهران

فروش تجهیزات شبکه در تهران، بدون در نظر گرفتن بزرگی و کوچکی یک سازمان، راه اندازی شبکه در مجموعه ها و سازمان ها باعث رشد و بهبود عملکرد آنها می شود. نوع فعالیت شرکت ها هم در این روند تاثیر چندانی ندارد زیرا با وجود راه اندازی شبکه ارتباطات درونی و بیرونی، یک سازمان رشد می کند و این مسئله ای است که موفقیت های یک شرکت یا سازمان را در بازار رقابت بوجود می آورد. در نتیجه خرید تجهیزات شبکه و راه اندازی شبکه به موفقیت آنها کمک شایانی خواهد کرد.

به مجموعه ای از سخت افزارها و نرم افزارها در کنار هم برای تشکیل یک شبکه تجهیزات شبکه می گویند که در دو دسته اکتیو و پسیو موجود می باشند. تجهیزات اکتیو یا فعال با استفاده از انرژی الکتریکی کار می کنند مانند سوئیچ شبکه، کارت شبکه، هاب، روتر، اکسس پوینت و… و اما تجهیزات پسیو یا غیرفعال نیازی به انرژی برق ندارند و در واقع این دسته رابط بین تجهیزات اکتیو و رایانه ها هستند مانند کابل شبکه، رک شبکه، کیستون، پچ پنل و… . امروزه استفاده از تجهیزات وایرلس یا بیسیم بیشتر مورد استقبال کاربران قرار گرفته زیرا باعث از بین رفتن کابل کشی ها و شلوغی شبکه شده است.

مجموعه ایمن ارتباط با چندین سال سابقه فروش در زمینه ی تجهیزات شبکه یکی از فعالان در این زمینه می باشد. این شرکت همه ی محصولات خود را با ضمانت اصل بودن و گارانتی معتبر به فروش می رساند. هدف این مجموعه کمک به خریداران در هنگام خرید محصول اصل و مرغوب و جلب رضایت مشتری با قیمت مقرون به صرفه است. همراهان عزیز شما می توانید با مراجعه به سایت ایمن ارتباط متناسب با نیاز شبکه ی خود بهترین محصول را انتخاب و با اطمینان خریداری نمایید.

سوالات متداول

هزینه ی خرید تجهیزات شبکه به چه صورت محاسبه می شود؟

هزینه خرید تجهیزات شبکه با توجه به مسائل مختلفی از جمله محدوده پروژه، آینده نگری، کیفیت مواد مصرفی و تجهیزات و بسیاری موارد دیگر تعیین می شود. به طور کلی تعیین قیمت تجهیزات بدون مراجعه به محل پروژه امکان پذیر نیست.

تفاوت برندهای معروف با برندهای معمولی چیست؟

برندهای معروف و قدیمی قیمت های بسیار بالاتری دارند. به عنوان مثال تجهیزات شبکه سیسکو به دلیل کیفیت ساخت و عمر مفید بالا قطعاً گرانتر از سایر برندها هستند. تنوع محصولات، کیفیت ساخت، راه اندازی آسان، با امکانات نرم افزاری و سخت افزاری بسیار و متنوع تنها بخشی از دلایل تفاوت قیمت است.

بهترین تجهیزات شبکه کدام برندها هستند؟

برندهای معروف زیادی در هر نوع دستگاهی وجود دارد. به عنوان مثال در بحث تجهیزات سخت افزاری مانند سوئیچ، روتر و مودم، تجهیزات سیسکو جزو بهترین محصولات است. در کابل های شبکه برند لگراند یکی از بهترین هاست. برند گرنداستریم و یالینک هم جز شناخته شده ها در این راستا می باشند.

مهمترین سخت افزارهای معروف شبکه کدامند؟

معروف ترین سخت افزارهای شبکه عبارتند از روتر ، سویچ ، اکسس پوینت ، مودم و فایروال.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *